Doktorlar

Düğün öncesi bembeyaz dişler için sadece 1 saat yeterli!

Düğün öncesi bembeyaz dişler için sadece 1 saat yeterli!

Estetisyen Diş Hekim Aslı Çoban konuyla ilgili detaylı bilgiler verdi...

Gelin ve damat adayları için düğün günleri çok önemlidir. Bu özel günde; tüm gözlerin üzerinde olduğunu düşünerek, tüm estetik güzelleşme formüllerin hiç şüphesiz bugün kullanmak isteriz.

Bu nedenle bir çok çift; burun estetiği, incelme operasyonları, botoks, solaryum gibi bir çok operasyon ve tekniğe daha güzel görünmek adına evet diyorlar. Peki en çok gülümseyişimizin fark yaratacağı bu özel günde, daha güzel gülüşün sırrı nedir? Mutluluğumuzu içten kahkahalarla bütünleştirmek için ne yapmalı?

Estetisyen Diş Hekim Aslı Çoban gerek günlük yaşamda gerek ise özel günlerinizde karakterinizin önemli parçası olan doğal gülümsemenin ve sağlıklı beyaz dişlere sahip olmaktan geçtiğini anlattı.

Doğal gülümsemenin en önemli sebebi nedir?
Günümüzde artık dişerimizin sadece sağlıklı olması yetmiyor bir de güzel olması, beyaz görünmesi ve kendimize güvenerek gülebilmek çok önemli bir faktör haline geldi.

Hayatının her anında bembeyaz dişlere sahip olmanın en kolay yollarından biri olan diş beyazlatma (bleaching) tedavisi, gülme estetiğinde en hızlı yanıt alınan uygulama olarak tercih edilmektedir.

Peki diş beyazlatma zor bir yöntem midir?

Kesinlikle çok basit bir yöntemdir. Yaklaşık 40-50 dk kadar süren bu yöntem beyazlatma jelinin bir ısı veya ışık kaynağı verilerek hekim tarafından uygulanması esasına dayanır. Ofis beyazlatmada kullanılan jeller daha etkin maddeler olduğundan, hastanın dişetleri kapatılarak koruma altına alındıktan sonra beyazlatma jeli dişlere uygulanmaktadır.

Hasta koltuktan kalktıktan sonra dişlerinin beyazladığını görür.Hastalarımızın bir çoğu iş görüşmesi öncesi, evlik, mezuniyet töreni öncesi gibi özel günlerde sık sık başvurmaktadır.

Başka beyazlatma yöntemleri var mıdır?

Ofis ortamında bir saat içinde gerçekleştirilen Power Blaeching; beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan, kısa sürede diş rengini 3-4 ton açabilen en hızlı, güvenilir ve etkili beyazlatma sistemi.

Evde diş beyazlatma (Home Bleaching); ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine jeller konularak yapılan beyazlatma işlemidir.Ortalama 5-7 günde beyazlama sağlanır. Ancak günde 4-8 saat takılması gerekiyor.

Kimler diş beyazlatma yaptırabilir?

Diş hekiminin de tavsiyesi ve gerekli ağız kontrolünden sonra herkese yapılabilir. Beyazlatma ile dişlerimizin daha ön plana çıkmasını sağlayabiliriz, daha sağlıklı ve güzel bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Dişlerin sararmaması için tavsiyeleriniz neler?

Tabii ki diş beyazlatma tedavisin ardından aynı beyazlığı ve sağlılığı korumak sürekliğe dayanan bir bakımı gerektirmektedir.

Bu nedenle önemli birkaç hususa dikkat çekmek istersek;

Çay, kahve ve kola gibi renklendirici içeceklerin tüketimini azaltmalıyız.

Mümkün olduğu kadar lifli yiyecekler tüketilmeliyiz. Lifli gıdalar dişlere mekanik temizlik yapar.

İşlenmiş ve rafine yiyeceklerden uzak durmalıyız.

Günde en az 2 kere dişlerimizi
fırçalamalıyız.

Mutlaka 6 ayda bir diş hekimi kontrolü yaptırmalıyız.
Yayın tarihi: 28.07.2011
« tüm yazıları
Soru Sor
14391
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.