Mahmure
Blog

Sonbahar/Kış Sezonunun Öne Çıkan Saç Modelleri

Güncellenme tarihi: 23.10.2015 10:36
2015-2016 sonbahar/kış sezonuna ait, bilmeniz ve uygulamanız gereken tüm saç modellerini sizler için sıraladım...

Bir bayanın en çok önem vermesi gereken konulardan biri tabi ki saç bakımı ve sağlığı. Bu iki koşulu yerine getirdikten sonra, kombinlerinizi daha havalı ve daha şık gösterecek belki de en önemli detayınız saçlarınız olmalı! İşte bunun için, gündelik hayatta kolayca uygulayabileceğiniz, evdeki imkanlarınızla yapabileceğiniz çok da zor olmayan 2015-2016 sonbahar/kış saç trendleriyle daha güzel ve daha enerjik günlere "merhaba" deyin!

1- At Kuyruğu

Geçen yıl yükselişe geçen at kuyruğu modelleri, 2015-2016 sonbahar/kış sezonunda yine bayanların en çok tercih edeceği modeller arasında yer alıyor. Ancak bu sezonun geçen sezondan farkı, kuyrukların biraz daha aşağıdan toplanıyor olması.

2-Bükümlü Saçlar

Büküm büküm, kıvrılarak toplanmış ya da topuz yapılmış saçlar, yeni sezon koleksiyonlarının tanıtıldığı defilelerde, modellere sıkça uygulanan saç stilleri arasındaydı.

3- Dağınık Topuzlar

Eforsuz hazırlanmış gibi duran, doğal görünümlü, dağınık topuzlarla yaratılan, abartısız ve sportif saç modellerinden, 2016 kış sezonunda vazgeçemeyeceksiniz.

5- Ortadan Ayrılmış Saçlar

70'ler modasının etkisini bu yıl saçlarda da görmek mümkün. Ortadan ayrılmış saç modelleriyle doğal bir güzellik, makyaj tonlamasıyla ise seksi bir görüntü yakalamanız mümkün.


4- Doğal Dalgalı Saçlar

Yine doğallık ön planda. Bohem dalgaları olarak da adlandırılan doğal dalgalı saçlar, saçını uzun ve açık kullanmayı seven bayanların ilk tercihleri arasında olabilir.

6- Tepeden Toplu Saçlar

Tüm saçlar tepeye çıkıyor, gelişi güzel topuzlarla ya da tokalarla tutturuluyor. Ama hepsinin en tepede olması, önemli.

7- Islak Görünümlü Saçlar

Islak görünümlü, dümdüz taranarak, yapıştırılmış saçlar 2015 yaz sezonundan bu yana listelerinden düşmüyor. Ancak kış aylarındaki saçın ıslak görünümü tabi ki yaza göre daha az olmalı.

8- Yüksek Yakaların İçine Sokulmuş Saçlar

Uzun saçlı bayanların kış aylarında mutlaka denemesi gereken hoş modellerden bir tanesi de, yüksek yakaların içine sokulmuş saçlar bence. Özellikle yağışlı havalarda saçın nem almaması için uyguladığımız bu yöntem, şimdilerde saç trendi olarak karşımıza çıkıyor.

9- Deri Saç Aksesuarları

Saçınızda aksesuar kullanmayı seviyorsanız ya da saçınızı sürekli toplamayı tercih ediyorsanız, klasik tokalarınızı bir kenara bırakın. Çünkü artık deri tokalar ve saç aksesuarları popüler.

10- Kahküllü Saçlar

Evet kullanımı çok kolay değil, evet her yüz tipine çok uygun değil! Ama eğer sizin yüz tipinize kahküller yakışıyorsa, mutlaka denemeniz gereken bir model.

11- Saç Örgüsü

Saç örgüsü ile yapılan saçlar ve topuz modelleri artık o kadar değişik şekillerde karşımıza çıkıyor ki, bu modelleri görüp de büyülenmemek mümkün değil doğrusu.

12- Yarım Toplanmış Saçlar

Tam toplu değil, ancak tamamen açıkta değil. Abartısız ve kullanımı rahat saç modellerini, yarım toplanmış saçlar ile yakalayabilirsiniz.

10902
Pimood hakkında daha fazla bilgi için
/ pimood.com / twitter.com/pimoodcom / facebook.com/pimoodcom
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.