Mahmure
Blog

Sokak stilinize transparan dokunuşun 4 farklı şekli

Güncellenme tarihi: 26.03.2014 13:17
Transparan trendi sokak stilini ele geçirdi!

Transparan trendi, 2014 ilkbahar-yaz sezonu listelerinin en iddialısı. Sokak stilimizde tercih ettiğimiz transparanlık, olabildiğince ölçülü ve çirkin görüntü oluşturmadan tam dozunda ayarlanmış kıyafetlerle yaratılmış olmalı diye düşünüyorum. Çünkü şeffaf modasıyla çok seksi ve göz alıcı bir görüntüye ulaşmak mümkünken, dozu aşıldığında çok avam ve hoş olmayan bir görüntüye de sahip olabiliriz. Bu hassas dengeyi önemsemeli ve yapacağımız kombinlerde göz ardı etmemeliyiz. Tenimizi dozunda göstermek, sokak stilimizi basitleştirmeden transparan trendini günlük yaşantımıza taşımak gerçekten ustalık isteyen bir iş.

Cüretkar transparan trendini siz de takip etmek istiyorsanız, bir kaç püf noktasıyla başarılı kombinler yaratabilirsiniz. Öncelikle şeffaf ayrıntılara nerede yer vermek istediğiniz önemli. 4 başlık altında incelediğim transparan parçalara gelin birlikte göz atalım.

1- Şeffaf elbiseler tercih etmek istiyorsanız, transparanlığı kısmen kapatacak daha kalın parçalarla kombinlemeniz uygun olacaktır. Elbiseniz uzunsa içine kısa dar bir elbise veya astarla kullanmanız da mümkün. Ayrıca bu transparanlığı sahile taşıyıp mayo ya da bikinilerinizle bir kombin yapabilirsiniz.

2- Şeffaf üstler de kombinlerinizde çok rahat kullanabileceğiniz parçalar. Seksi fakat tedbirli bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız, transparan bluzunuzu kısa üstle ya da bir sütyenle tamamlamanızı öneririm. Kusursuz bir şıklık içinse, tercihinize göre kombininizi spor ya da feminen parçalarla kombinleyebilirsiniz. Dikkatler transparan detaylardan oluşan üst kısmınıza çekileceğinden, tamamlayıcı olarak basit ve sade parçalar kullanmanız doğru olacaktır.

3- 2014 ilkbahar-yaz sezonu defilelerinde öne çıkan bir diğer detayda transparan kumaşların eteklerde çokça kullanılmasıydı. Danteller, tüller ve plastik gibi malzemelerle tasarlanan etekler ve onların tamamlayıcıları kalın ve opak üstlerle yapılan defile lookları gerçekten büyüleyiciydi. Bu stili günlük hayata taşımak için şeffaf elbiselerde olduğu gibi şeffaf eteklerin de içine kısa astarlar, etekler ya da şortlar kullanılabilir.

4- Transparan etek dedik, elbise dedik, üst dedik, pantolon demesek olmazdı. Transparan pantolonlarda tabi ki diğerleri gibi çok popüler. Şeffaf pantolonlar, olmazsa olmazı kısa şortlarla giyildiğinde gerçekten gizemli bir hava yaratıyor. Seksiliği de içinde barındıran bu görüntünüzü nispeten kalın üstlerle tamamlamalısınız. Özellikle gece stilinize biraz lükslük ve ışıltı katmak istiyorsanız, parıltılı bir kumaştan seçeceğiniz şeffaf pantolonunuzla isabetli bir tercih yapmış olacaksınız.

2186
Pimood hakkında daha fazla bilgi için
/ pimood.com / twitter.com/pimoodcom / facebook.com/pimoodcom
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.