Mahmure
Blog

İstanbul Moda Haftası Sokak Stilleri

Güncellenme tarihi: 25.03.2015 10:03
Buz gibi havası, yağmurları, arada acı acı çıkan güneşiyle bir İstanbul Moda Haftası'nı daha geride bıraktık. İşte İstanbul Moda Haftası 2015-2016 Sonbahar/Kış Sokak Stilleri...

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul'un yeni yeri, fotoğraf çekilebilecek ambiyansa sahip onca noktası, moda haftasına gelen ziyaretçileri oldukça memnun etti. Bir hafta boyunca defileleri izlemeye gelenler, Karaköy Antrepo 7'nin güzelliklerini de kendi stilleriyle birlikte paylaştılar. Bize de sayısız fotoğraf arasından seçim yapmak kaldı.Haftaya özenle hazırlanan davetliler stilleriyle şıklık yarışına girseler de, aşırılıklar ve marjinal tarzlar da her zaman ki gibi dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarıyordu.Genç tasarımcıları, ses getiren koleksiyonları ve dünya çapında gelen ziyaretçileriyle Türkiye'nin moda sektöründe hızla ilerlemesine katkı sağlayan Mercedes Benz Fashion Week İstanbul'un 2015-2016 sonbahar/kış sokak stilleri nasılmış, hadi gelin bir bakalım.Moda dünyasından isimlerin ve öne çıkan bloggerların dikkat çektiği sokak stillerinde kürkler, püsküller ve peplum detaylar dikkat çekiyordu. Canlı tonlar soğuk havanın etkisinde olan İstanbul'u baharın cıvıltısına götürüyordu. Renklerde sarı, kırmızı, mavi öne çıkarken, siyah ve beyaz her zaman ki asaletiyle sokaklarda biraradaydı. Sigaret pantolonlar, gömlek elbiseler, kalem etekler, tulumlar tercih edilen parçalar arasındaydı. Renkli kabanlar da kombinlerin hareket kaynağıydı. Deri parçalara kombinlerde sıklıkla yer verilirken, aksesuar olarak kemerler ön plana çıkıyordu.
Ayakkabılar ve çantalarda da durum farklı değildi. Onlarda renkleriyle tüm dikkatleri üzerlerine çekiyordu. Yüksek topuklu modeller şık bayanların favorilerindendi. Bağcıklı ayakkabılar, diz üstü çizmeler ve düz babetler tercih edilen diğer ayakkabı modellerindendi. Çanta tercihlerinde ise ön sırayı clutchlar alıyordu.

www.pimood.com

6611
Pimood hakkında daha fazla bilgi için
/ pimood.com / twitter.com/pimoodcom / facebook.com/pimoodcom
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.