Mahmure
Blog

2015 Chanel Metiers D’art Show

Güncellenme tarihi: 08.12.2014 17:39
Chanel Metiers d’Art Show Avusturya’nın Salzburg şehrinde yapıldı. 2014/2015 Paris-Salzburg Chanel Koleksiyonu’nun tanıtıldığı bu defile, Salzburg’un masalsı ortamı, barok dönemine ait mimarisiyle birebir bütünlük içersindeydi.

Defilenin yapıldığı Leopoldskron Sarayı’nın rokoko stilindeki salonları, ihtişamlı mobilyaları, şamdanları ve avizeleri arasında mekik dokuyan modeller, dönemin esintilerini taşıyan el işlemeleri ve folklorik kıyafetleri ile boy gösterdiler.

Kıyafetlerdeki şaşaa göz kamaştırırken, renkli çiçek motifleri ve sırma işlemeler tarihin tozlu sayfalarından dışarı çıkıp, salonla ahengli bir şekilde dans ediyorlardı. Kaşelerin, şifonların, yün örgülerin, dantellerin yer aldığı koleksiyonda deriler, süetler ve denim kumaşlar da oldukça fazla kullanılıyordu. Saten, siyah kıyafetler fiyonk detayları ve şatafatlı mücevherleriyle olduğundan daha şık ve gösterişli duruyorlardı.

Defilenin sonuna saklanan Cara Delevingne‘ın sunduğu beyaz tüllü elbisenin ise Avusturya için özel bir anlamı vardı. Karl Lagerfeld bu kıyafeti tasarlarken Avusturya Prensesi Sisi’den esinlendiğini ifade ediyordu.

Detaylara bakıldığında işlemeli çoraplar, tüylü şapkalar ve dizüstü çizmeler ilk göze çarpanlar arasındaydı. Rugan botlar, bantlı takunya görünümlü ayakkabılar ve babetler ise tercih edilen diğer ayakkabı modellerindendi. Karl Lagerfeld’in kombinler için seçtiği çantalarda çeşitlilik gösteriyordu. Zincir saplı chanel çantalar, işlemeli clutchlar ve omuz çantaları özellikle vurgulananlardandı.

Koleksiyonun kumaş, desen, model, aksesuar genişliği bir Karl Lagerfeld klasiğiydi. Farklı parçaların aynı dönemi yansıtan yorumları takdire şayan bir görüntü oluştururken, tüm ambiyansın ve koleksiyonun düşünülerek, organize edilerek ve yoğun bir çaba sarfedilerek oluşturulması ve sanat dolu bir şovun ortaya çıkarılması yine bir Karl Lagerfeld klasiğiydi.3636
Pimood hakkında daha fazla bilgi için
/ pimood.com / twitter.com/pimoodcom / facebook.com/pimoodcom
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.