Mahmure

Şehirlinin bahçesi balkonda

Güncellenme tarihi: 15.11.2013 11:38
Balkonunuzu taze bir baharat/ot bahçesine çevirin...

Dün planladığım gibi bugün evime son kalan rötuşları yapıyorum. Ana projelerden biri mutfağımın hemen yanındaki kapalı balkon. Mutfağa gelen tek ışık, balkonun sonundaki pencereden olduğu için orayı kapatmadım. Dolayısıyla misafirlerim mutfağa girdiklerinde, balkonumu da görebiliyorlar. Ben de dedim madem bu kadar ışık alıyor, burayı bir taze baharat/ot bahçesine çeviriyim.
Hiç masrafa girmeden, o kadar değişik yolları var ki otları besleyip sergileyebilmenin. Eminim farkında bile değilsiniz, elinizde dekoratif amaçlarınız için kullanabileceğiniz ne kadar çok materyal olduğunun. İşte size birkaç fikir:

* Asılan Ayakkabılık: Üniversite yıllarınızdan kalma ayakkabılığınızı bir köşeye mi attınız? Hadi çıkartın yeniden! Her ayakkabı poşetine farklı bir taze ot dikerek, dikey bir bahçe yaratabilirsiniz. Nasıl yapılacağını adım adım buradan öğrenebilirsiniz.

* Sepetler:
Doğumgününüzde size saçma bir meyve sepeti mi geldi? Meyveleri yiyin, sepeti tutun. Sepetler çiçek ve bitkilerinizi sergilemek için klasik bir seçim.

* Konserveler: Salçanız mı bitti? Nohut olsun çay olsun, malzemesi biten konserveleri yıkayın ve vazo olarak kullanın. Renkli paketlemeleri şaşırtıcı derecede sevimli bir efekt yaratıyorlar. Antika konserveler favorilerim!
* Kahve Poşetleri:
Roma‘ya gittiğimde meşhur Caffè Tazza D’oro‘ya, takım elbiseli İtalyanerkekleriyle dolup taşan yakışıklı kalabalığın içinde bir espresso içmek için gitmiştim. Anı olarak da kahve poşetlerinden alıp nedense sakladım. Sebebi ortaya çıktı. Lavantalarımı sergilemek içinmiş.
* Çizmeler:
Yeni bir çift çizme mi aldınız? Güle güle giyin. Eskisini atmayın. Beklenmedik bir bitki ekici olabiliyorlar.

* Antika Çay Fincanları: Anneannenizden kalma çay takımını hiç kullanmıyor musunuz? Şimdi onları taze çiçek veya baharatlarınız için kullanabilirsiniz.
Yani şekerler, evinize alıcı gözüyle bir bakın.

Hiç şüphem yok ki çok tatlı bir balkon bahçesi yaratmak veya sırf güzel çiçeklerinizi koymak için bir sürü şey bulacaksınız.

* 1) Photo via Comme C’est Charmant 2) Photo via Green Upgrader 3) Photo via Pinterest 4) Photo viaMindianna 5) Photo via Unconsumption 6) Poster via Design Crush 7) Photo via Basak G. Miller for NEW-IST

2992
Başak Miller hakkında daha fazla bilgi için
/ new-ist.net/ / twitter.com/NEW_IST / instagram.com/basakmiller#
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.