Mahmure

BB,CC ve DD kremlerin farkları

Güncellenme tarihi: 06.11.2013 10:33
BB, CC ve DD kremler, cilt bakımı için kullanılacak temel ürünler olarak raflardaki popülaritesini gün geçtikçe arttırıyor...

Son zamanlarda güzellik bölümlerinde sıkça karşılaştığımız BB, CC ve DD kremler, cilt bakımı için kullanılacak temel ürünler olarak raflardaki popülaritesini gün geçtikçe arttırıyor. İçeriklerini ve az çok ne işe yaradıklarını biliyor olsak da temel olarak aralarındaki farkı bilenimiz pek fazla yok aslında. BB, CC ve DD kremler ne işe yarıyor, aralarındaki farklar neler ve daha da önemlisi hangisini tercih etmelisiniz? Cevaplar yazının devamında:

BB Krem:BB Kremler son iki yıldır Amerika’da popülerleşen Asya’dan ithal edilen ürünler. Antioksidan ve SPF gibi cilt için yarar sağlayan bir takım avantajlara sahipler. SPF ve antioksidanlara ek olarak, satın alacağınız markaya göre de farklı özellikler elde etmeniz mümkün. BB kremler fondötenlere oranla daha hafif, renkli nemlendiricilerden ise daha yoğun bir özelliğe sahiptir. Renk verme özelliğine sahip oldukları için kullanım miktarına dikkat etmek gerekiyor. Yani sırf güneş koruma özelliği olduğu için yüzünüze bolca sürdüğünüzde tuhaf bir görüntü elde edebilirsiniz, aman dikat.

CC Krem:BB ve CC kremlerin arasındaki fark çok azdır. CC kremler cildin rengini düzenlemede etkindirler (kızarıklıklar ve solgun ciltler için). Yani BB kremler, içerisinde cilt için yararlı bir takım özellikler barındıran hafif bir gibiyken, CC kremler cildin renk tonunu ayarlayan ve daha hafif yapıda olan ürünlerdir. Dürüst olmak gerekirse piyasada satılan bir çok BB ve CC kremi kullandığınızda arasındaki farkı anlamanız pek mümkün olmayacak. Aradaki farkı anlayabileceğiniz markalardan biri Clinique. Clinique’in CC kremi BB kreme oranla daha opak bir yapıda. Yani anlayacağınız ürünü satın almadan içeriğini mutlaka okuyun ve cildinizde ufak bir deneme yapın. Böylece risk almamış olursunuz.

DD Krem:

DD kremler, BB ve CC kremlerin bir karışımı olarak düşünülse de, endüstrisi DD krem olarak, vücut ve ayaklar için de kullanılabilecek tamamen farklı kremler üretiyor. Daily Defense ya da Double Defense olarak adlandırılan bu kremler vitamin içeriyor. Yoğun ve derinlemesine nemlendirme özelliğiyle cildi yaşlanma ve dış etkenlere karşı koruyor. İçeriğinde; cilt sıkılaştırıcılar, bitkisel maddeler, aydınlatıcı ve canlandırıcı içerikler, anti aging içerikli antioksidanlar, matlaştırıcı ve sivilcelere karşı anti bakteriyel içerikler de mevcut.

4212
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.