Mahmure

Uzun Yelek Kombinleri

Güncellenme tarihi: 22.10.2015 11:47
Kolsuz ceketler rüzgarlarla birlikte her stile dokunuyor. Sokak stilleri uzun yelek modelleri ile dolup dolup taşıyor!

Katlanarak artan soğuk, yavaş yavaş ve kat kat üzerimize geliyor. Soğuk esintiler yüzünden artık ceketsiz şuradan şuraya gidilmiyor. Ceketten ziyade uzun hırkalar ve yeni sezon yelek modelleri adeta kombinin tamamlayıcı niteliğini üstleniyor. Hava durumu ile bir bütünlük taşıyan gri, doğanın hakimiyetine sahip toprak tonları, sarı sonbahara inat beyaz ve tabii ki sezon favorisi kareli desenler yeleklerin üzerine üşüşüyor. Yelekler ise tüm kombinlerin üzerine. Üzerimize üzerimize soğuk hava dalgası geliyor. Bizde üzerimize üzerimize kıyafetler geçirmeye başlıyoruz. Uzun kollu kıyafetlerle özleşmeye büyük bir çelişkiyle kolsuz yeleklerle başlıyoruz. Başlayalım o zaman...

Gri Monokrom

Gri ve elli tonu dillerden stillere geçtikçe, zarif bir şıklık sarıyor dört bir yanı. Bu sefer çabasız şıklıktan ziyade biraz efor harcamak gerekiyor. Tona ton kombin düzenlerken gri tonlarını seçiyorsanız eğer geçişleri biraz yumuşatmak fayda sağlıyor. Aynı tonda ilerlemek ise boğucu bir stil ortaya çıkarırken, silik bir görüntü kazandırıyor. Koyu ve açık dokunuşlara beyaz veya siyah ayrıntılar serpiştirerek suyun altında kalıp boğulmaktan kurtulabilirsiniz.

Topraktan Feyz Al

Doğadan gelen renkler yeni sezonda tüm kıyafetlere uğruyor. Özellikle de toprak tonları. Bir yelek seçiminde bu gibi tonlar; siyah, beyaz, gri gibi nötr renklerle muhteşem bir uyum yakalayacaktır.

Militer ve Haki

Military tarz iddiası bir kamuflaj sevdasıyla devam ediyor. Bir de yetmiyormuş gibi üstüne kruvaze yelek eklenince sahneye şık militer çıkıyor. Ofis kombinleri, şık kombin arayışı içinde iyi bir alternatif meydana gelmiş oluyor böylelikle. Bir anda gelen bu alternatifi sportif parçalarla kombinleyebilir ve çabasız şık tanımına da sahip olabilirsiniz. Bir taş, iki kuş! Bir kruvaze, iki ayrı stil: biraz militer biraz şık.

Boylu Boyunca

Uzun yelek modelleri denildiğinde artık biraz daha geniş düşünmek gerekli. En azından bu ayak bileklerine uzanan genişlik yeterli.Süetsiz Olmaz

Yumuşak görünümü artık herkesi kandırıyor. Bohem lükse, kombinler ise süete bu sezon doyuyor. Her yerde karşımıza çıkan süet kumaş yelek modellerini ele geçiriyor. Ortaya ise kimsenin hayır diyemeyeceği kombinler çıkıyor.

Uzun Yelek Nasıl Kombinlenir?

Uzun kollu kıyafetlerin sıkan edası yeleklerle hafiflediği zamanlardayız. Üstelik büyük bir tezatlıkla karşılıyoruz bunu. Peki nasıl oluyor? Uzun yelekler ile bohem uyarlamasını bol pantolonlarla gerçekleştirebilirsiniz. Bol paça jeanler de bu kıyaslamanın içerisine girecektir. Tabii ki uzun elbiseleri de unutmamak gerekir. Ayrıca skinny jean ve basic tişörtler, tek parça rahatlığı sunan elbiseler, şort ve gömlek uyumunu da uzun yelek modelleri ile kombinleyebilirsiniz. Kısacası bir kombin düşünün ve üzerine de uzun yelek iliştirin. Yelekler uzun, kombin önerisi ise işte bu kadar...


18851
İrem Şen hakkında daha fazla bilgi için
/ modaviki.com/ / twitter.com/ModaViki / facebook.com/modaviki
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.