Mahmure

Sokak Modası: Omuzlar Fora

Güncellenme tarihi: 05.07.2015 2:23
Bunaltıcı sıcaklara karşı mücadele bu yaz biraz daha kolay aşılacak.

Sokak stilleri son zamanlarda birçok farklı tarzın bütününü ortaya çıkarmaya başladı. Şık spor, seksi salaş derken akılları karıştıran ama bir o kadar da nereye giyilse uyum sağlayan omuz açıklığını vurgulamaya devam ediyor. Mevzu sokak modası olunca sürekli bir karmaşanın gündeme gelmesi aslında şaşılacak durumlara da dikkat çekmiyor. Herkesin sevdiği, benimsediği, görülmeye alışıldık görüntülerden ibaret olan ve trendleri ortaya çıkaran stiller aslında bağrımızdan kopup gelmiyor mu? Üstelik artık havalar sıcak, mevsimlerden yaz. Tüm durumlar da dekolteye biraz daha yol açmıyor mu? Daha mini, daha kısa, daha ince, daha açık ve tüm bunların karşılığı daha ferah.

Bunaltıcı sıcaklara karşı mücadele bu yaz biraz daha kolay aşılacak gibi duruyor. Her taraftan açılan pencere dekolteleri bu durumun hafifletici olabilme ihtimallerini gündeme getiriyor. Kısa bluzlar göbeklere sunulan, o arada bir esen rüzgarın rahatlatıcı etkisini birebir yaşama şansı verirken, kayık yaka bluzların omuzlara bahşettiği serinletici özgürlüğü de 2015 trendleri arasında.

Kayık Yaka Bluz Kombinleri

Omuzları açıkta bırakan ve geniş kesimi bulan bluzlar salaş bir tarzı desteklerken aynı zamanda da çok şık bir duruşunda sahibi olmanız için muhteşem bir seçim olabilir. Aslında bluzun kesimi, kumaşı, yakasının asimetrisi kombinin nasıl olabileceği ile ilgili tüyoyu veren noktaya da dikkat çekmiyor değil. Düz ve iki omzu da açık bırakan dar bluzlar daha çok şıklığı öne çıkarırken, bol ve dökümlü bluzlar hem salaş hem de spor bir tarza neden olabiliyor. Tabii ki söz konusu kayık yaka sadece bluzlarda karşımıza çıkmıyor. Elbise modelleri, abiyeler, gelinlikler, tişört modelleri ve hatta 2015 modasının yeniliklerinden sayılan gömlek modelleri de omuz dekoltesine dikkat çekenlerden.

Nasıl Giymeli?

Omuz dekoltesi ve kayık yaka sorunsalında nasıl giyilmeli sorusundan önce kimler nasıl kullanmalı sorusu da incelenmeli. Öncelikle geniş omuzlu bir yapıya sahipseniz iki omzunuzu açıkta bırakan bir elbise, tişört ya da bluz modelinin sizi daha da iri göstereceğini bilmeniz gerekiyor. Bu trendden sadece tek omzunu feda ederken yararlanmanız çok daha doğru olacaktır. Omuzu dar olanlar ise gönül rahatlığı ile iki omzunu da açıkta bırakan tasarımları tercih edebilirler. Her an, her yerde giymenize olanak tanıyan bu kesimle ister spor isterseniz de şık kombinler düzenleyebilirsiniz.


5699
İrem Şen hakkında daha fazla bilgi için
/ modaviki.com/ / twitter.com/ModaViki / facebook.com/modaviki
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.