Mahmure

Sokak Modası: Fırfırlı Elbiseler

Güncellenme tarihi: 09.09.2015 10:04
İster fırfır, ister volan deyin. Tek parça rahatlığını fırfırla özleştirip, yazlık elbiselerle karıştırıp, denemeden yazı bitirmeyin!

Omuzların açıklığı artık elbiselere de yansıyor. Fırfırlı yazlık elbiseler 2015 yaz trendlerinde dinamik ve neşeli kombinleri ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor. Her an her yere, her zaman ve her yerde fırfır omuzları açıyor biraz daha. Kottan uçuşan kumaşlara, desenden sade ve düz renklere kadar genişleyen alternatifler sıcak havada omuzlara bir kez daha şans tanıyor. Mevzu sokak modası trendlerine geldiğinde, söz elbise modelleri üzerine yoğunlaştığında ve seçimler yazlık kombinler için olunca fırfırlı elbiseler hemen kendini gösteriyor. Durmadan, düşünmeden ve rahatlıkla giyilebilecek yazlık elbise modelleri herkesi farklı özelliği ile cezbediyor. Durma, düşünme, haydi katıl sende!

İllaki Kot Elbise

Kot, denim, blucin ya da başka bir tabirle Jean elbiseler her zaman ki gibi kullanışlı yapılarıyla gözde. Gündelik tarza hafif salaş bir duruş ekleyen kot elbise modelleri fırfırla buluşunca başka bir havaya bürünüyor. Günlük kombin için ideal olan bol ve dökümlü kot elbiseler spor tarz görünümünü bir doz daha arttırıyor.Önden Düğmeli Elbiseler

Günümüzün 70’ler açılımı önden düğmeli kavramını tekrardan gündeme getirdi. Gerek etek modellerinde, gerekse elbiselerde ön kısımda sıralanan düğmeler sezonun gözde seçimleri arasında. Özellikle yaz ayları geçmeden fırfır ayrıcalığını, düğme detayı ile buluşturan elbise modellerini denemeli…Gündüze Romantik Duruş

Fırfırı salaşlıkla özleştirmek istemiyor musunuz? Üstelik spor bir stil size göre değil mi? İşte tam da bu nokta da fırfırın romantik hali devreye giriyor. Uzun fırfırlı elbise modelleri ile tam da aradığınıza uygun sonuçlar yakalanabiliyor.

Enerjiyi Katla

Fırfırlı elbise denildiğinde genellikle omuzları düşük ve tek kat bir volanla hareketlendirilmiş elbiselerle karşılaşılır; fakat bu bir kural değildir. Katların fazlalaştığı noktada devreye daha da enerjik ve daha sevimli bir stil çıkar. Çiçek baskılar, mix desenler şık olduğu kadar sportif bir görünümü elde etmeyi kolaylaştırır.

Fırfırlı Yazlık Elbiseler Kimlere Yakışır?

Fırfır ve düşük omuz bir araya geldiğinde kilit bir noktada kendini açığa çıkarır. Öncelikle iri omuzlu bir yapıya sahip olanlar kesinlikle düşük ve omuzları açıkta bırakan herhangi bir kıyafeti tercih etmemelidir. Bunun nedeni de omuzları olduğundan daha da iri göstermesidir. Bu tarz elbise modellerini giyenler kaçınılmaz bir şekilde daha da iri görünecektir. Ekstradan fırfır detayı ise kabarık bir görünümü destekler. Bu da göğüs kısmının daha büyük gözükmesine sebebiyet verir. Eğer göğüsünüz ortalamaya göre iri olarak sınıflandırılıyorsa fırfırlı detaylar üst bedenin daha şişman durmasına neden olacaktır. Tüm bunların dışında kalan dar omuzlar için biçilmiş bir kaftan, küçük göğüslüler içinse aranan elbise modelleri içerisindedir.

6257
İrem Şen hakkında daha fazla bilgi için
/ modaviki.com/ / twitter.com/ModaViki / facebook.com/modaviki
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.