Mahmure

Sokak Modası: Bol Paça Pantolon

Güncellenme tarihi: 28.07.2015 11:59
Sıcak havaya inat rahat bir tarz, şık bir stil, genişledikçe genişleyen paçalar… Pantolon giymenin rahat yüzüyle tanışıyor olmalısınız!

Yaz mevsiminin sıcaklığı elbise-etek-şort üçlüsünde yeterince aşinalık kazandığına göre yeniliği özler insan. Gardıroplar farklı bir arayışla taranırken gözlerin açısı pantolonlarda takılır ve orda kala kalır. Tiril tiril kumaşlar insanı hemen kandırmaya yeter, artar bile hatta. Sokak modası aslında ilk defa karşılaşmaz bu yeten ve artan bol paça pantolon modelleri ile. Mazisi olan bu durum sadece yine farklı desenlerle boyar gözleri. Bir taraftan bohem tarzın o etnik ve buram buram salaş kokan havası, bir taraftan geometrik desenlerin keskin tavrı, diğer yanda kalan sadeliğin şık formları farklı tarzların birleşme noktası haline geliverir. Etekler, elbiseler ve şortlar bir tarafa itilir ve artık bol paça pantolonun çabasız şıklığı ele alma durumları değerlendirildikçe değerlenir.
Bol Paça Pantolon Kombinleri

Günlük şıklığa katkı sağladığı kadar aslında o dillere destan, sokak stillerine adeta deva olan salaş tarz artık biraz daha kolay. Bahsedildikçe şehir efsanesi tadında olan çabasız şıklık bir kez daha gün yüzüne çıkıyor bol paçalarla. Bohemin ışığında ama bir o kadar da eleganlığa dikkat çekebilen bu pantolonlar kombinasyonları ile de kolaylık sağlıyor. Kısa üstler, bluzlar ve hatta tişörtlerle güne sportif ama bir yandan da şık bir duruş katıyor. Tam da bu noktada bol paça pantolon kombinlerinin her yere uyum sağladığı gerçeğiyle yayılma gösteriyor. Yazlık şık ofis kombinleri arayışı birden etnik desenlere bulanıyor ve iki farklı tarzı bütünleştiriyor. Bu da dondurma külahının üzerine kondurulan farklı aromalı tatları andırıyor. Yaşasın bir top salaşlık, bir top şıklık!

Desenlerin gizli bir atıfta bulunduğu kombinasyonları da sokak modası içerisinde görmek şaşırtıcı değil. Geometrik desenleri tropikal baskılarla değerlendirildiği, pauntiye desenin çiçek motifleriyle beraber kullanıldığı bir sezondayız. Mix desen olarak bilinen ve son yıllarda her sezonda farklı farklı desenleri buluşturan bu akım bol paça pantolonları da pas geçmiyor..

Baskılı formları ile daha çok görmeye alıştığımız bol paça pantolonlar etnik havasından uzaklaştığında da sade ve şık bir duruşa davetiye çıkarıyor. Özellikle sadeliğin ön plana geldiği durumlarda yüksek bel vurgusu baskın geliyor. Kıvrımlı bir bel oyuntusuna dikkat çeken bu durum her an her yere hazır olmayı da beraberinde getiriyor.

Kimler Nasıl Giymeli?

Olduğunda daha uzun görünmek için yüksek belli olanlarına öncelik tanınmalı ve muhakkak platform topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir. Basen bölgesi fazlalığından yakınlar ise desenleri küçük olan modelleri giymelidir.7945
İrem Şen hakkında daha fazla bilgi için
/ modaviki.com/ / twitter.com/ModaViki / facebook.com/modaviki
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.