Mahmure

Kombin Önerileri: 70'ler

Güncellenme tarihi: 12.11.2015 9:45
Bohemin umursamaz tavrı tepeden tırnağa özgürlük vaad ettikçe, kombin fikirleri durmaksızın kendini tekrarlıyor. Bozuk bir plak, bohem ne rahat!

Gündüz, gece, öğle arası, kahve molası kendini sürekli olarak tekrarlayan 70'li yıllar, sokak modasının artık tek hakimi. Dökümlü, salaş, şık ama umursamaz stiller çoğaldıkça ve tekrarlandıkça 70'ler esintisi hiçbir yere kaybolmayacak gibi. Adeta bir yaşam biçimi haline gelen 70'li yıllar modası gündelik stillerin kurtarıcısı olarak taçlanıyor. Uzayıp giden yıllar günümüze nostaljik bir hava püskürtüyor. Bazen bir şapkayla başa, bazen ise bir pabuçla ayaklara düşüyor. Her ne olursa olsun hep bir yerlerden hayata sızan "malum yıllar" geçip gideceğe de benzemiyor üstelik.
Püsküllü Etek Sendromu

Saçakların yürüdükçe birbirine karıştığı, hareketli ve heybetli bir duruşa vesile olan etek modelleri. Salkım saçak bir görüntüyle şık bir stilin kaçınılmaz olduğu durumdan hala daha faydalanmadıysanız, artık acele etmeyin. Hatta pas ve es butonunu da tercih edebilirsiniz. Tıpkı yelek versiyonu gibi her yerde karşımıza çıkan bu seçimlerle yürüken, başka birinin giydikleri ile birbirinize dolanabilirsiniz. Gerek var mı? Bence pek yok..

İmitasyon Kürkler

Yumaşak ve sıcak kürk ceket 70'lerin iddialı kesiminden günümüze geliyor. Tüm hikaye burada başlayor ve bitiyor; çünkü zaten iddialı bir parçaya fazlasına gerek duyulmuyor. Tabii ki istisnaların yine kaideyi bozduğu yok. Aslında çok fazla düşünmeye de hiç gerek yok, basic bir kombin üzerine her zaman tercih edebilirsiniz.

Çantada 70'ler

Püsküllü sırt çantalarının rahatlığı adeta omuzları gevşetiyor. Bu gevşeme bohemin salaşlığıyla stillere de bulaşmıyor değil. Oversized kazakların üzerimizden döküldüğü kombinler ve sırta asılan çantalardan kimler şikayet eder ki?

Karmaşık Patchwork

Desenlerin, renklerin birbirine karıştığı yamalıymış edası veren görüntü ayakları sarıyor. Aslında sadece ayakları değil tüm kombinlere hitap eden patchwork, sadece şu sıralar ayaklarla haşır neşir. Sonrasını tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok. Yamalı pantolonların sinyalleri çoktan verildi. Kimi şimdiden kulakları kabarttı, kimi de çoktan tıkadı...

Düğmeli Etek

Yaz aylarının sonunda gönlümüzü çalan, gözümüzü bir türlü doyurmayan önden düğmeli etekler kış mevsiminde de etkisini azaltmıyor. Süet kumaşlara dolanan etek modelleri kazakların altına yerliyor ve hiçbir yere gideceğe de benzemiyor. Dizüstü çizmelerle şık, kısa botlarla daha salaş bir görünümü netleştirebilirsiniz.


Geriden Geriden

70'lerle ilgili kombin önerileri genişleyen ve genişledikçe de uzayan konulara örnek. Bitmek bilmeyen önerilerde geriye kalanlar ve hep kazananlar ise ispanyol paça, fularlı gömlek, süet olan her şey, şapka modelleri ve daha niceleri....7540
İrem Şen hakkında daha fazla bilgi için
/ modaviki.com/ / twitter.com/ModaViki / facebook.com/modaviki
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.