Mahmure

Günlük Kombinler: Jean

Güncellenme tarihi: 18.12.2015 16:10
Günlük kombinlerin formülü sadece bir bilet. Bir bilet eşittir bir jean pantolon. Bir jean pantolon çarpı bir gardırop kıyafet.

Her şeyle uyumlu, her şeye ılımlı, her kalıbın şeklini alıp tarzını yansıtan jean pantolonlar, günlük kombinler için vazgeçilmez. Dört mevsime meydan okuyan blue jean farklı kalıpları ile her tarzın altından girip, üstünden çıkıyor. Baştan aşağıya kocaman bir gardırobu himayesi altına alıyor ve bacakları sarıp sarmalıyor.

Kışlık Jean Kombinleri

Mevsimin soğuğu her gün biraz daha fazla sertleşiyor. Kışlık jean modelleri günlük kombinlerin kahramanı olup çıkıyor. Bu kahramanlık üzerimizden bir türlü çıkmıyor. En çok kazaklarla tercih edilen jean pantololara gömlekler ve ceket üzeri kabanlarla çok katlı kombinler eşlik ediyor. Jean modelleri kimi zaman bele yükseliyor, kimi zaman kısa paçaları ile dikkat çekiyor. Bu kış yine farklı modelleri ile kombinleri jeanler kuşatıyor!
Mom Jean

Türkçe karşılığı anne pantolonu olan kotlar, geçtiğimiz sezondan itibaren sokak modası trendlerinde var. Gün geçtikçe ismini daha çok duyurduğu gibi, cismini de her yerde gösteriyor. Yüksek belli, boru paçalı salaş ama farklı parçalarla şık tarzı destekleyen mom jean günlük kombinler için ideal tercihlerden.

Kombin Fikri

Yüksek belli pantolonlar arasında yer alan mom jeanleri kazak ve gömleklerle kullanabilirsiniz. Hatta bu pantolonları elinize geçen her şeyle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Özellikle bacak boyunu uzatan vurgusunu öne çıkarmak istiyorsanız ya da paçalarını kıvırmak istiyorsanız eğer üzerinize giydiklerinizi pantolonun içerisine sokarak giymeyi tercih etmelisiniz. Bu sizi olduğunuzdan daha uzun bir görünüme kavuşturacaktır. Kısa ceketlerle kullanmak istiyorsanız da omuzlarınıza mutlaka uzun şallar atın. Bu da üst bedeninizin kısa gözükmesini engelleyecektir.


Skinny Jean

Türkçe karşılığı sıska, cılız pantolon olan kotlar, zamansız kalıplarıyla modası geçmeyenler arasında. Sokak modası trendlerinde söz konu olup dile dolanıyorsa bu kesin skinny jean pantolonlara da dokunacak demektir. Dar ve şimdilerde daha çok yüksek belli seçenekleri her şeyle kullanılabilir.
Kombin Önerisi

Kış mevsiminde olmamıza rağmen kısa paça trendi aldı başını gidiyor. Kıvrılan ya da gelişi güzel kesilen paçalar kısaldıkça bizi hastalıklara da sürüklüyor. Bu yüzden skinny jean pantolonların paçalarını kıvırarak giymek istiyorsanız eğer botlarla veya çoraplarla kombinleyin. Tabii ki cool olmak için hastalıklara göğüs germeyi göze alıyorsanız önden buyurun. Kesilen ve kıvrılan paçalar bacak boyunuzu etkilediği için yüksek belli pantolonlara öncelik tanıyabilirsiniz. Oversized kazaklarla kullanabilir, daha uzun bir duruş yakalamak için kısa kazakları tercih edebilirsiniz. Ayrıca dizüstü çizmeler kullanacaksanız benzer tonlarda giyinmenin daha zarif sonuçlar açığa çıkardığını da unutmayın.

7605
İrem Şen hakkında daha fazla bilgi için
/ modaviki.com/ / twitter.com/ModaViki / facebook.com/modaviki
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.