Mahmure

90'lar Modası Sokak Stili İstilası

Güncellenme tarihi: 06.10.2015 10:09
90'lar modası sokak stillerine gönderme yapıyor: Şık stillere biraz mola. Şimdi glam grunge moda!

90'lar denildiğinde kiminin gençliği, kiminin ise çocukluğu canlanıverir. Çılgın, aşırı, samimi, sevimli, dağınık, hırpalanmış 90'lar modası her sene olduğu gibi yeni sezonda da sokak modasıyla sahnede. Yeni sezon trendleri 90'lı yıllar ile kimi zaman şık, kimi zaman ise salaş bir görünümle stilleri sarmalıyor.

Mini Etek Kombinleri

Midi etekler kadar yeni sezonun favorisi mini etekler. Kareli, ekoseli, piliseli ve bir o kadar da sevimli. Moda akımı 90'lardan gelince de etek üzerinde kalın kazaklar yerini alıyor. Dışarıya alelade bırakılmış kazak modelleri, mini eteklerle salaş bir şıklık sağlıyor.

Devir Kısa Kazak Devri

Crop üstler aslında son dönemin gündeme getirdiği fakat geçmişin izlerini taşıdığı bir parça. Kafamızı hafifçe 1990'lı yıllara çevirdiğimizde kısa kazaklarla karşılaşmamak imkansız. Yüksek bel vurgusu ve kısa kazak kombinleri de yine o hep konuşulan ve anılarla dou olan 90'lardan geliyor. Bu geliş günümüze de pek tabii aleni bir şekilde yansıyor. Bu kış göbekler fora, üşümemek ise istisna!

Mom Jeans

Anne pantolonu olarak bilinen yüksek bel ve nostaljik kesimli pantolonlarda sokak stilleri istilasına katılan takımda. Üstelik artık hemen hemen herkesin de üzerinde. Basic tişört ile yüksek bel boru paça kotların uyumu ise tartışılmaz. Yeni sezonda biraz 90'lar edasına bürünmek içinse kalın ve büyük örgülü kazaklar olmadan olmaz.

Kot Tulumlardan Vazgeçilmiyor

Hava serinledi. Sonbahar Kış mevsimine göz kırparken kot tulumlar bir kenara konulup kaldırılmıyor. En azından yeni sezon trendleri arasında artık kazaklar ve uzun kollu bluzlarla tercih edilebiliyor. İşin içine crop kazaklar da sızmadan edemiyor.

Gömlek Giymeden Asla

Ekoselisi, oduncusu 90'lar modasının adeta eskimeyen bir yüzü. Bu kadar zamansız bir parçanın da yine ve yeniden moda olması şaşılacak bir durum değil. Tişört üzerine ceket, kombin tamamlayıcısı görevinde belde, şık bir stil için etek üzerinde derken gömlekler her an ve her yerde bizimle !

Kot Ceketler Bir Beden Büyük

Oversized kot ceket modelleri yine aynı yıllarda herkesin üzerindeydi ve yeniden herkesin omuzlarına sarılıyor. Ne kadar geniş kesim ise o kadar seviliyor. Dökümlü yapıları adeta kombinin toparlayıcısı oluveriyor.

Glam Grunge

Lüks bohemden sonra şimdide glam grunge ile baş başayız. Yarım topuzlu kızlar, etek altı giyilen postallar ve çabasız şık durumların salaş tarafları artık her yere dağılıyor. Bu dağılma da herkesin stiline usulca sokulup, bir öpücük konduruyor. Kimi postalları çekerek sert bir imajı uzun elbiselerle kırıyor, kimisi özensiz tavrını yarım topuzu ile gösteriyor. Yırtık pırtık jeanler ise eskimiş görünümüyle kışın serinliğine bir pencere açıyor. Işıklar yanıyor ve glam gruge sahneye çıkıp, selamlıyor herkesi...

7150
İrem Şen hakkında daha fazla bilgi için
/ modaviki.com/ / twitter.com/ModaViki / facebook.com/modaviki
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.