Mahmure

Yonca Evcimik'le yaşasın kötülük

Güncellenme tarihi: 27.05.2013 10:54
Hayatın akışı böyle de olabilirdi: Yaşasın Kötülük!

İyi niyet elçisi değilim, başımda da yok harem…

Kazanımda kurbağa bacakları, iskelet tozu, bozulmuş erik suyu, noel baba sakalı, bir tutam da küflenmiş çikolata tozu… Çözülsün düğümler, başlasın büyüm…

“İyilik” ne gereksiz, ne de zorlama benim için. Bozdum kuralları… Limitsiz kötülük çıktı belki içimden, kim bilir sevmelere doymuşumdur belki, olamaz mı? Çıksın hayatımdan iyiliğin simgesi beyaz tüy, uçsun başka insanların omzundan, düşmesin önüme çaresizlik anında, ihtiyacım yok artık ona.

Minik bir sokak köpeği, Ortaköy’de yalnız, aç, üşüyor. Üşüsün!

Küçük bir kız çocuğu, ince bileğinden çekiyor annesi umursamazca, çeksin acıtsın, bileğini.. Onun bileği, ilgilendirmesin beni.

Hasta komşum, sese oldukça duyarlı, uyuyamıyor. En yüksek volüme’e çıksın müziğimin sesi, müzik hayattır, yaşasın!

Eski sevgililerimiz, olduğu yerde mutlu. Olmasın, üzülsün. Bıraktığımız yerde kalsın!

İnternet büyük bi’ cennet, dönüşsün kirli içerikle, kirlensin, yayılsın kötülüğü.

Ruhum, yalnız, huzursuz. Geçmesin, dinmesin acısı.

Karşıt olun! Direnin iyiliğe, bulaşmasın hiçbir zerresi!

Bol bol konuşun, susturamasın sükûnetin altın hali…

Ruhunuzu boşaltın, çalmasın kapınızı hiçbir komşu, sormasın hailinizi hatrınızı ne dost, ne akraba.

Hayat size hep kötü davransın “Yaşasın Kötülük”Hayatın akışı böyle de olabilirdi… Tersine döndürdük iyilik anlayışlarımızı, söyleyeceklerimizi değiştirdik kötülükle. İçinde iyilik var duyabilene…

Yonca Evcimik’le iyilik üzerine ters köşe bir yazı yazdık , “tersini söylersek belki de olur yüzü”.

İşte Yonca Evcimik’in kaleminden “Yaşasın Kötülük” notları;

Çok paranız var. Paçalarınızdan akıyor. Ne gerek var yardıma ihtiyacı olanlara dağıtmaya? Çok para adamı bozar zira. Koyun yastık altına. Yüksek tutar rahat uyursunuz.

Ne gerek sokaktaki çaresiz, bakıma muhtaç hayvanlara bakmaya? Gidin petshoptan alın götürün evinize en süslüsünü, cicisini. Bırakın sokaktakiler kaderleriyle yüzleşsin.

Sevgilinizi aldatın. Gezin tozun sadakatin zerresi kalmasın üstünüzde. Bir yastıkta kocamaya ne hacet? Yastıkla beraber yatanı da değişin gitsin. Sevgi paylaştıkça çoğalır. Paylaşın önünüze gelenle. Aman sakın takılmayın sizi çok sevene. İtin sizi seveni.

Hep yalan söyleyin. Doğru dosdoğru bozar insanın mayasını. Yalan söyledikçe kabarın da kabarın. Fütursuzca uçun. Hayal dünyası gani. Hiç gerçeği söylemeyin. Kendinize bile.

Lütfen trafik kurallarına uymayın. Kırmızı adrenalin sembolü. Durmayın. Geçin heyecan katın hayatınıza. Yeşil de geç mi diyor? Kaale almayın. Yeşil piknik demek. Yayın kendinizi ortalık yere. Bırakın arkadan vursunlar. Onlar suçlu siz bakın keyfinize.

Yonca Evcimik dinlemeyin. Ne gerek var bu kadının 90’lardan beri size yaşattığı duygulara? Niye dans edesiniz? Niye mutlu olasınız? Niye herşeyi en matrak haliyle ele alasınız? Azıcık ağır olun. Molla desinler. Susturun şu kadını. Getirdiği eğlenceyi, yeniliği

Yonca Evcimik

1746
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.