Mahmure

Tuğçe Işınsu ile Yazdık “Yaşamını Formatla”

Güncellenme tarihi: 27.09.2013 17:23
“Ignorance is bliss” yani “cehalet mutluluktur” sözü bu aralar çelişki nedenim. Kendi dünyama yoğunlaşıp, evren ve olumlu mesaj teorilerini pratiğe dönüştürmemdeki amatörlüğüm… Bilinçaltı, regresyon, olumlama mesajları içinde karışan aklım…

Her bitiş, küllerinden yeniden doğma halidir derler. Kül haline dönünce mi yürürsün yolunda net adımlarla, yoksa yola çıkınca mı küllenir içindekiler?

Mutsuzluğunu tetikleyen duygu, gün geçtikçe sana hissettirdiği değersizlik duygusuysa, onu değil de seni önemli hissettirecek her şeyi yapmalı. O seni çok severken bunun güveniyle seni deli gibi hırpalamışsa, şimdi hırpalanan kalbini şımartanın tam zamanı!

Kalp çarpmaz, duraklama dönemine girer sakince. Onun soğumasını beklemeli acele etmeden.

Kendinize zaman ayırmalı. Bu zamanı herkesin sana önerdiği “spor, alışveriş,cupcake kursu, ” gibi klişe etkinliklerle geçiştirmemeli. O seni hangi duygudan mahrum bırakıyorsa, o duyguna yüklenmeli, deponu doldurmalısın.

“Aidiyet, güvende hissetme” duygunsa eğer sende eksik kalan, sevgini sahiplenilmek ve korunmak istenen evcil hayvanına, sokak hayvanlarına aktarmalısın belki de. İçinde beklentide kalmış bu masum beklenti yine masum bir canlıda hayat bulup büyümeli.

Onun için yaptığın özel yemekleri yeniden yapmalı, tabağını güzel yemeklerle doldurmalı, eğer hepsini bitiremiyorsan kalanları mahallendeki adlarını bildiğin minik kedilerine vermelisin.

Onunla özel bir gecede içmek için aldığın özel şarapları ve cam kadehlerini kapıp bir sahil kenarında kız arkadaşlarınla sarhoş olmalı, şarkıların ritmini içine katmalısın. Şarkıları bu kez onun için söylememeli, istek şarkını onunla olan şarkılarından seçmeden, ona adamadan söylemelisin.

İç dünyana yardım eden ne varsa, her sabah işe giden yolda kendin için dilediğin dileği tekrarlamalısın. Uyumadan onu düşünmek yerine onun yaşatamadığı o duygu neyse duyguyu düşünüp, duygunun senin hayatına girdiğindeki mutluluk üzerine yoğunlaşmalısın.

Onun değil, aradığın duygunun peşine düşüp hayatını akışa bırakıp, sakinliğinin tadını çıkarmalısın.

Ben yeni kendini yeniden tanımaya çalışan biri olarak yazdım kendi iyileşme sürecimi. Şimdi sıra iyileşme süreçlerindeki spiritüel danışmanlıkları, yazarlığı ile dikkat çeken Tuğçe Işınsu’da.

Duyguların değişimi, yenilenme ve olumluya dönüş yolunda olanlar için Tuğçe Işınsu yazdı…

MELEKLERLE YAŞAMINI FORMATLA

Olumsuz tüm düşünce kalıpları sizi hem hedeflerinizle ilgili, hem günlük yaşamda, hem sağlık adına hem de aşk alanında aşağı çeker. Sorgulamayı bırakın ve melek enerjisine teslim olun. Meleklerin saf ve tatlı enerjisi yaşamınıza girdikçe, mucizelerle gelecek sürprizler sizi değiştirecek.

Melekleri dilek dilemek, yardım almak, rehberlik, arınma, şifa, güçlenme, bilgelik gibi amaçlarla çağırabilirsiniz. Melek enerjisi kalıplardan kurtulmaktır. Aşırı sorgulama ve sürekli mantık yürütmeniz gerekmez. Kutsal kitaplarda çok net olarak bahsedilen bir konuya ilk önce “inanç” ve tevekkül ile yaklaşın.

Meleğinizle irtibat için dilerseniz kullanabileceğiniz küçük bir çağrı:

Koruyucu meleğim; beni Allah sevgisi ile kuşat.

Zor anlarımda benimle ol ve beni ışıkla sar.

Aydınlanmama vesile ol; rehberliğini istiyor ve çağırıyorum.

Yanımda ol. Teşekkür ederim.


MUTLU MELEK OLUMLAMALARI ile başlıyoruz:

Ben artık melek enerjisi ile mutlu olmayı seçiyorum…

Ben herşeyin en iyisine layığım ve meleklerin bana yol göstereceğini biliyorum…

Meleklerin beni sevdiğine eminin, bunu bilmek bana huzur veriyor…

En kötü anımda meleklere teslim olur ve yenilenirim…

Hayat güzel, meleklerle her an koruma altındayım…

İstediğim herşeyi yaşamıma melek enerjisi ile çekebilirim…

Evrenin ve insanlığın hayrı için yol alıyorum…

Bağımlılık ve korkular geride kaldı; Melekler benimle.

Sınırsız gücü yaşamıma davet ettim; Meleklerle herşey benim.

Uyum-mutluluk-sevgi-şifa-bereketi melek enerjisi ile yaşamıma çağırıyorum…

Tüm sınırları geride bıraktım; yaşamım yeniden başladı.

Geceleri uyumadan önce Koruyucu Meleklere, Başmeleklere ve Kişisel Meleğinize selam etmeyi ve teşekkür etmeyi sakın unutmayın. Uyumadan önce, uyandığınız anda evrende yalnız olmadığınızı bilmek sizi mutlu edecek, size güç ve inanç verecek. Yatak odanızdaki melekli figürleri mutlaka sayıca artırın, melek imgeleme tahtası yaratın ve üzerine hedeflerinizi temsil eden resimler koyun. Melek konulu filmler izleyin, şarkılar dinleyin, melek konulu haberleri kesip dosya yapın.

En zor ve çaresiz anlarda gökten üzerinizi Melek ışığının aktığını ve bu parlak ışığın sizi ısıttığını imgeleyin. Allah’ın izni ile “doğru olan zaman ve şartlarda” melekler size sevgi elini uzatır… Doğru akışı bulana kadar ve gerçek sevgi yaşamınıza girene kadar yola devam, birkaç egzersiz yaptınız ve sonuç sizin istediğiniz gibi olmadıysa, isyan etmeyin. Belki de her şeyden vazgeçtiğiniz anda her şey değişecek.


KRİSTAL MELEK MEDİTASYONU

BEYAZ VE DAHA ÖNCE BAŞKA AMAÇ İÇİN KULLANILMAMIŞ TEMİZ bir kristali önünüze koyun ve lotus pozisyonunu alın.
Melek enerjisine merkezlenin.
Teslim olun ve düşüncelerin gelip gitmesine izin verin; en doğru “an” bir his olarak içinize gelecek. Doğru anda başlayın.
Dış etkilere kapalı hale gelin.
Akış ile bir olduğunuzu hissedin.
Sesler uzaklaştığı ve boyut geçişine yakın olduğunuz zaman sevdiğiniz melekleri isimleri ile çağırın; sizin için gerekli mesaj ve enerjileri önünüzdeki kristale taşımalarını rica edin.“melek” sözcüğü ve onların isimlerini tekrar edin, bu sizin mantra’nız olsun.
Her bir melek ismi size enerji ve yanlı olarak geri dönecektir.Mavi bir çember imgeleyin.
Başmelek Mikail’in mavi güç enerjisi şimdi sizi sarsın; artık hiçbir şeyden korkmuyorsunuz.
Meleklerin ilham verici bilge ışığı şimdi tüm odayı (veya her nerde iseniz orayı) sardı.Evrenin en saf enerjisi ile çalışabildiğiniz için çok şanslısınız.
Gevşeyin, artık çok mutlusunuz.
Deneyimiz ve meditasyon anında olanları mutlaka “melek defterinize” not alın.

Meditasyon sonunda beyaz bir mum yakın, şükredin. Kalbinizden çıkan parlak sevgi ışığını şimdi sevdiğiniz herkese tek tek gönderin. Sevgi veren sevgi alır…

Kendi kişisel şifanız ve farkındalığınız için “kendinizi affetmeniz” gereken konular:

Şikayet etmek ve şükretmemek
Şüphe duymak
İnanmamak
Empati yapmamak
Suçlayıcı olmak, kendini suçlamak
Saflıktan çıkmak
Öfke
Üzüntüyü çağırmak
Koşullar koymak, zamana fazla takılmak
Sevgiyi unutmak
Hırs
Zaaf
Rekabet
Sinsilik
Vücuda zarar veren şeyleri yapmak, bedenini sevmemek
İnkar ve riya
İmansızlık
Sabrı yitirmek
Negatif üretmek
Melekleri unutmak, güvenmemek
Allah’a itaatsizlik

Her gün tekrarlayın

Kendimi bağışlıyorum.
Her ne olduysa benim hayrımaydı, oldu, geçti, gereken mesajı ben aldım.
Herkesi bağışladım, artık özgürüm. (imgeleyerek bir güvercini serbest bırakın.)
Boynunuzu, belinizi, ayaklarınızı sıkan bir zinciri yine imgeleyerek kırın, atın.
Başmelek Mikail ego’mu benden uzak tut bugünden itibaren; hep özgürüm artık…
Bu boyutta ve her boyutta ben ve yüksek benliğim şifalandık.
Şükrediyorum.


Bugün yaşadıklarınız dört ana yerden kaynak buluyor:

Kader planı
Geçmiş yaşamlar
Bu yaşamdaki geçmiş anılar
Kolektif bilinçaltı

Geçmişi geride bırakamamak, geçmiş ile ve negatif anılar ile dolu yaşamak bugünü, ilerlemeyi, arınmayı, şifalanmayı durdurur. Bugünkü herhangi bir sorunun nedeni büyük ihtimalle geçmişe dair bir kod ile ilgilidir. Bu nedenle yaşam akıp giderken, an’ın içindeki düşünceler, inanç, korku ve istekler çok önemlidir.

BİR GÜNLÜK SEVGİ YOLCULUĞU

Gözlerinizi kapatın. Meditasyon müziğinizi kısık olarak çalın… Üzerinizde rahat ve sevdiğiniz giysileriniz var.

Uzaydasınız… Her yer gezegenler, yıldızlar, ışıklar ile dolu. Siyah ile lacivert arası bir renk hakim. Değişik ve sıradışı bir an bu… Siz özgürsünüz, uzayda olmayı seçtiniz ve şimdi oradasınız. Çok güçlüsünüz herşeyi yapabilecek güç zaten içinizde. Şimdi çok uzağa bakın. Orada bir Işık var küçük ama yaklaştıkça size doğru büyüyor büyüyor büyüyor… Çok değişik ve güçlü bir Işık… Size heyecan, güven ve mutluluk verecek çok iyi biliyorsunuz.

Işık çok yaklaştı ve Işık dönerek şekil değiştirdi. Belirli bir form aldı. Bu bir melek… Beyaz, ışıltılı, sevgi dolu, dev kanatları var. Sizi seviyor ve ışığını şimdi sizin kalbinize gönderiyor. Kalbiniz sevgi ve güven ışığı ile doldu. Başmelek’e teşekkür edin. Ona siz de sevginiz ile şükranlarınızı bildirin. Sözlere gerek yok, O bilir…

Şimdi yolculuğa hazır hale geldiniz tüm benliğiniz ile… Uzayda bir kapı açıldı, altından bir kapı idi bu… Kapının ardında bir dünya var… Adım atın ilk önce masalsı bir ormandasınız. Bir sincap önünüzden geçti koşarak ve size yol açtı, sizi karşıladı. Sabahın erken saatleri… Her yer yeşil, gök mavi, derenin suyu parlak ve mutluluk veriyor. Herşeye şöyle bir göz atın ve teşekkür edin. Derin bir nefes alın. Sağ tarafta patika bir yol var oraya doğru geçin. Yoldan yürümeye başlayın. Yürüyün ve yürüdükçe rahatlıyorsunuz. Yolun sonunda bir yamaç var ve şimdi buradan yavaş yavaş aşağı inin… Yolun bittiği yerde bir alışveriş merkezi var. İçeri girin 2. kattasınız…

Mutlu bir şekilde alışveriş yapıyorsunuz, bir anda karşınızdan gelen anne-kıza gözünüz çarptı, size doğru koşarken küçük kız annesinin elini bırakmıştı ve yere düştü. Şimdi onu yerden kaldırın. Sevgi dolu gözlerle siz küçük kıza baktınız o da size… Çok mutlu bir an. Küçük kıza el sallayın annesi ile uzaktan size bakıyor. Alışveriş merkezinden çıkıyorsunuz. Tam arka binada kutsal bir yer var, bir kulübe; içeri girin… Her yer melek resimleri ile dolu. İçeride yaşlı bir bilge var, size beyaz bir mum veriyor. Mumu yakın ve dilek tutun.

Tüm tavanlar meleklerle dolu, resimler, tasvirler, imgeler… Mumun alevine iyice bakın, odaklanın. Şimdi bilge sizi uğurluyor. İçiniz güç, güven, merak ve istek ile doldu. Kutsal yeri geride bıraktınız. Önünüze bir duvar çıktı. Beyaz uzun bir duvar bu göğe kadar uzanıyor. Yukarıdan inen parlak pembe ve kristalli bir ışık sizi yukarıya çekiyor ve yardım ediyor, içiniz sımsıcak ve inanç dolu şu an… Duvarı aştınız ışığın yardımı ile… Duvarın ardına ışık sizi bırakırken son bir kez daha ışığa bakın; göğe geri gidiyor parlak ışık. Duvarın ardında bir ev var; üç katlı fazla büyük değil. Beyaz ve mavi bir ev bu… Bahçesine girin ve şimdi eve doğru yürüyün. Bir beyaz kuş girişe kadar size eşlik ediyor. Kuş önünüzden uçuyor sizi girişe getiriyor ve göğe dönüyor.


Bahçeden geçerken içiniz huzur dolu…

Tüm renklere bakın, çiçekleri koklayın, çimlere basın çıplak ayakla, hava çok güzel her yer bitkilerin kokusu ve doğanın sesi ile kuşatılmış. Uğur böceği elinize kondu ve yine uçtu… Şimdi evden içeri girin. Önce ilk katta masmavi ve küçük bir banyodasınız. Şimdi ılık bir duş alın; herşeyi geride bırakın. Çok mutlu bir şekilde ikinci kata çıkıyorsunuz şimdi beyaz merdivenleri tek tek yavaş yavaş çıkıyorsunuz. İkinci katta melek şeklide bir kutu var. İçinde kıpkırmızı bir elma var, şimdi elmayı afiyetle yiyorsunuz. Elmanın içindeki çekirdekleri alın avcunuz ve son kata çıkın şimdi. Son katta bir bebek odasındasınız odaya girdiniz ve kapıyı kapattınız. Ansızın kapı açıldı ve içeri anneniz girdi. Anneniz size gülümsüyor şefkat, inanç ve sevgi ile… Anneniz size şimdi altın bir anahtar uzatıyor. Büyük ve parlak, yeni bir anahtar bu… Aldınız anahtarı ve evden çıktınız, şimdi evin arkasındaki sahildesiniz…

Akşamüstü oldu, tüm gün geçmiş…

Denize doğru bakın, sahil tertemiz ve yalnızsınız. Deniz sizi çağırıyor, çok az dalga var. Deniz çok güzel ve uçsuz bucaksız… Şimdi denize girin ve yüzün açılın açılın açılın… Çok mutlusunuz. Yüzmeye devam edin. Gelen tüm mesajları alın. Hepsi sizin için; anlayın, devam edin yüzmeye… Avcunuzda o ana kadar sıkı sıkı tuttuğunuz elma çekirdeklerini şimdi denize bırakın. Yüzmeye devam edin. İstediğiniz ve hazır olduğunuz anda sahile geri dönün. Şimdi yolculuğun başındaki melek tam karşınızda ona doğru bakın; sevgi ve güveni hissedin. Ona teşekkür edin; o şimdi bir Işık ve kalbinize doğru akıyor. O sevgi sizin içinizde şimdi. Siz sevgisiniz. Artık yaşamınıza sadece sevgi girecek yaşamınızdan sadece sevgi çıkacak.

Tüm güç içinizde.

Şimdi en baştaki uzaya geri dönün.

Sağınızda MİKAİL***Solunuzda CEBRAİL***Önünüzde URİEL***Arkanızda RAFAEL DURUYOR IŞIKLARI, SEVGİLERİ VE ENERJİLERİ ile…

Şükredin, ihtiyacınız olan herşey içinizde. Mutlusunuz ve sevgi ile dolusunuz.

Sevgiler

Tuğçe Işınsu

37725
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.