Mahmure

Issız Adam Vs Kardan Adam

hilal
Güncellenme tarihi: 11.02.2015 14:36
2015’ten beklentim; ıssız adamların, yalnız kardan adamların yılı olmasın. Bitsin artık ıssız adam tripleri, üzmesin sevmeye hazır kalpleri...

Sabahları özleyerek başlıyorum onu. Sevgi bu ya nedensiz olmaz, sıralıyorum aklıma ilk gelenleri. Vücuduma henüz beni uyandıracak kahve girmemişken tembellikle en’lerimi sıralayıveriyorum. Çok da vaktim yok, büyük şehirde insanlar kendilerini, sevdiklerini düşünmek için zaman ayırmıyorlar ya, onlara uyup 10 dakikaya sığdırıyorum tüm yaşanmışlıkları.

Sonra hızlı hazırlanma süreciyle başlayan sıradan günlerim… Ara sıra değişiklik oluyor hayatımda, mesela bugün kar yağdı. Soğuğu sevmediğim gibi ne karlı günleri ne de karla oluşan fotoğraf albümlerini severim. Kışı sevmemem çekilen tüm fotoğraflarda kıpkırmızı burnumdan başka dikkat çeken bi’ noktam olmadığı için de olabilir.Kışın simgesi olan kardan adam da oldukça sevimsiz bence! Buz gibi topların üzerine atkı takmak, hele de karla yapılmış bir yüze kömürden yapılan gözler ne büyük çelişki!

Burundaki havuçtan bahsetmiyorum bile... Kardan adamın sopsoğuk vücuduna bir de şapka takma modası çıktı ki hiç sormayın. Kendinden olanı, karı, kardan adamdan uzaklaştırmak istercesine?

Aslında asıl isyanım adamı, kardan adamı böyle yalnızlaştıranlara. Kızıyorum yolda gördüğüm tek yapılmış kardan adamlara, eğer etrafta kimseler yoksa küçük bir tekmeyle dağıttığım da olmuştur.Farklı yolların kenarına yapılmış iki yalnız kardan adam ve kardan kadın gibiyiz!

Ama vaktim varsa? İlk Önce bir gövde, ardından daha az göbekli, hafif kıvrımlı bir gövde yapıyorum yanına. Sonra iki tane top büyüklüğünde orantılı yuvarlaklar…Yan yana geldiler mi ne kömür batıyor gözüme ne de atkısı...

Farklı yolların kenarına yapılmış iki yalnız kardan adam ve kardan kadın gibiyiz çünkü biz. Soğuktan üşümüş burnumla ben kardan kadınım, o nöbet için oraya konuşlanmış, atkısını, beresini sıkıca sarmış kardan adam.

Bu yıla dair dileğim o ki; yalnız kardan adamların ve ıssız adamların yılı olmasın! Eliniz soğuktan pembeleşmişken, parmaklarınızın uçlarınızı hala hissediyorken yapın yanına kardan kadınlarını, belirginleştirin kardan kadınların kırmızı dudaklarını. Bitsin artık ıssız adam tripleri, üzmesinler sevmeye hazır kalpleri.

4341
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.