Mahmure

PİT10: Deli gömleği giyip akıllandım

Güncellenme tarihi: 21.02.2014 9:27
Aşk bi’ delilik işi. Özgürlüğün sınırsız olduğu ülkeye vizesiz girer sınırsızca delirebilirsin. Delirdikçe aşkta daha da gömülürsün.

Gözündeki renkler artık patlar, duyguların genleşir, seni aşar…

Hayatının senaryosunu sen yazdın sanırsın ama en çok da o anda yanılırsın.

İçindeki mutluluğu ansızın nefretle, huzuru sebepsiz yere büyük bir fırtınayla yıkarsın. Acıma duygun gelişir birden.. Ama en çok da içine acır, “nasılsın?” sorusuna “içim acıyor” dersin.

Ne kadar deli olmuşsak aşkta, o kadar çok şey çalmışsındır belki hayattan. Ne kadar canımız acıtmışsa o kadar çok istemişsindir onu aslında, o kadar çok sevmişsindir.

Ne telkin, ne terapi bunun ilacı.

Tutkunu öfkeye çevirmişsen, işte o zaman taburcu olursun o müthiş aşkından. Beyaz gömleğini geri verir, gündelik hayatı “gündelik kıyafetlerinle yaşarsın

Deliliği özlersin de bir daha geri dönemezsin.

Ben giydim gündeliklerimi ve akıllandım…

Şimdi sıra yazıya ilham kaynağı olan , “En Derin Acılar” parçasının dikkat çeken “Deli gömleği giyip akıllandım” sözünün sahibi, son günlerin popüler ismi PİT10’da…

“Aşk sadece ten ve beyin uyumu kombinasyonu sonucu ortaya çıkan arzulama ve çekimin adıdır. “Büyük aşk” olarak tanımlanan, insanları perişan eden, kendileri olmaktan çıkaran hissiyatın da tek nedeni obsesyondur.

Dolayısıyla büyük aşklar, düşünüldüğü gibi iki taraflı değil bireysel meseleler olmakla birlikte bu obsesyonun insan hayatının bir evresinde yaşanması gerekir çünkü bunu tecrübe edip aşabilmek, artık aşk meselesine daha gerçekçi bakıp bu kavramın sahte büyüsüne kapılmayı engeller.

Elbette süreç kolay değildir, süreci atlatmak da. Çıldırmış gibi hissettir insana, delirmiş gibi. Atlatıldığında ve dönüp bakıp kendimizin o haliyle dalga geçtiğimizde ise artık deli gömleği giyip akıllanmışızdır. “

PİT10

4839
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.