Mahmure

Pembe Tütülü Kahraman

Güncellenme tarihi: 06.01.2014 14:00
“Dünyanın en güzel cümlesi ‘seni seviyorum’ değil, ‘tümörünüz iyi huylu çıktı’dır.”

The Tutu Project

Sabahın griliğinde okuduğum, etkisinden çıkamadığım bir hikaye var bugün blogumda. Ne hikayenin geçtiği insanları ne de mekanları biliyorum. İlk başta şu kadınların kendi aralarında paylaştıkları gerçek olmayan, abartılı ve gerçek dışı bir hikayelerden biri gibi geldi. Derken Bob ve Linda’nin hikayesine daldım.

Hikayemizdeki ana karakter Linda’ya 2003 senesinde meme kanseri teşhisi konuluyor. Sonrasını tahmin etmek zor değil, hastahane odaları, en önemli kelimelerin doktorun ağzından çıkacak bir kaç olumlu kelime olduğu sıkıntılı zamanlar… Ne kadar anlamsızlaşıyordur Lisa’nın gözünde bizim günlük telaşlarımız, üzüntülerimiz!

“Dünyanın en güzel cümlesi ‘seni seviyorum’ değil, ‘tümörünüz iyi huylu çıktı’dır.”

Linda’nın kahramanı yani eşi Bob Linda’yı biraz olsun gülümsetebilmek için bir proje yapıyor. Mesleğini olan fotoğrafçılığı bu kez eşi için yapıyor. Komik olmayı, herkese saçma gelme ihtimalini, çevresindeki insanları, işini kısacası kimseyi düşünmeden pembe bir tütü giyiyor üzerine. Yaşlanan vücudundan, göbeğinden en önemlisi giydiği pembe tütüden utanmadan Linda’nın yüzünde bir gülümseme yaratmak için olmadık yerlerde başlıyor saçma, absürt pozlar vererek fotoğraflarını çekmeye. Amaç çok basit; Linda’yı gülümsetebilmek.
Bob’un bu çabası büyüdükçe büyüyor, binlerce yorum, binlerce tebrik… Bu tarafı belki Bob’u pek ilgilendirmiyor ama bu çaba tüm herkese bir an da olsa umut oluyor.“Yapabilecek hiç bir şeyim yoktu” cümlesini kurup köşesine çekilenler için büyük ders olmalı Bob’un yaptıkları.

Bu kadar yorum yeter. Sizi pembe tütüsüyle eşinin moralini yüksek tutmayı başarabilen, her zaman bir çözümün olduğunu savunan bu çılgın adamla baş başa bırakıyorum.

İşte bu büyük hikaye;

P.S. Bob’un fotoğraflarının yer aldığı web sitesine girerek takvimde yer alan fotoğraflardan satın alabilir, meme kanseri ile mücadele edenlere ve ailelerine destekte bulunabilirsiniz.

7393
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.