Mahmure

Hande Kazanova ile Burçlar üzerine…

Güncellenme tarihi: 15.07.2013 14:55
Tahminde en başarılı olduğum burç titizlik manyağı “başak”lar oluyor...

Aklımın içuzayını karıştırdım da ne çok batıl inancım, spritüel konulara ne çok düşkünlüğüm, merakım varmış benim. Biri burç, spiritüel konular, bilinçaltı, regresyon dedi mi hemen pür dikkat dinliyorum. Önerilen kitapları, yazıları hemen not edip ertesi gün ilk iş olarak alıyorum.

Her günün farklı bir müzik tonu, farklı bir ruh hali var. Bir gün arkadaş canlısı olan ben diğer bir gün tanıştığım her kişiye yılın uyuzu olarak davranabiliyorum. Ama yine de ritüellerimi yerine getirdikten sonra…

“Selam, Hilal ben…” cümlesinin ardından sohbet koyulaşmışsa verilen örneklerden, konuşulan konu ve tepkilerden hemen sonra burç tahmini ile devam ediyor konuşmalarım.

Tahminde en başarılı olduğum burç ise titizlik manyağı “başak”lar oluyor. Ben dağınık bir balık kadını olarak ne zaman takıntılı, dertli toplu biri ile tanışsam başak burcusun sen deyip %80 başarı sağlıyorum. Sohbetin sonunda burçdaş çıkmışsam ya da en azından su grubuysa karşımdaki memleketinden birini gören teyzeler gibi olup samimiyetini artırıyorum konuşmanın.

Ön yargılarımdan ne kadar arındırmaya çalışsam da bir koç kadını ya da bir yay erkeği görünce içimden korku filmi müziği tınısı akmıyor değil.

Kadın sohbetlerinin dert yanılan burcu olan yay erkekleri ne çok can yaktılar bilinmez. Açılmayan telefonlar, ayrılmadan yeni sevgili bulan yay erkekleri ve bitmek bilmeyen flörtöz halleri nedeniyle çoğu arkadaşıma yara bandı uzatmak zorunda kaldım.

Bana hiç yara bantı uzatılmadı mı? Ay düğümleri, kare açılar, geri giden gezegenleri çok anlamam ama ben farkettim ki ne zaman başım sıkışsa ya balık ya da oğlak kadını beni en hızlı iyileştiriyor.

Ben ne zaman ki gür saçlarını savura savura yürüyen bir kadın görsem biliyorum ki aslan burcu, yüzdeki gamzeler terazinin en büyük ipucu. Her an dalıyorsa karşındaki hayallere hiç şaşırma o bir balık burcu….

Uçarı kova erkekleri, kıskanç akrepler, alık balıklar, dengesiz teraziler, sıkıcı başaklar, deli dolu ikizler, ana kuzusu yengeçler, egolu aslanlar…

Allahın belası geri giden teknoloji düşmanı Merkürler…

Düğümü çözmek için benim deneyimlerimle elde ettiğim körleme sonuçları bir kenara bırakıp sözü bu işin üstadı Hande Kazanova’ya bırakıyorum.

Şimdi Hande Kazanova anlatıyor burçların akıllara kazınması gereken en belirgin özelliklerini…

Koç burçları burçlar kuşağının ilk burcudur, tıpkı baharda uyanan doğa gibi, sabırsız, iç güdüsel olarak hareket ederler. Koç burcu insanlarını çoğunlukla sakarlıklarından ve çatık kaşlarından anlayabilirsiniz, eğer çevrenizde bir işin hemen olması için acele eden birisini görürseniz, aniden parladığına ama kin tutmadığına şahit olursanız bilin ki o bir koç burcudur.

Boğa burçları hareket etmeyi sevmez. Oturan boğa terimi onları güzel tasvir eder. Yemeğe olan düşkünlükleri bir boğayı hemen ele verebilir. Bir de sahip olmayı sevdiklerinden genelde evlerinde onlar için anlamlı olan hiçbir şeyi, eşyayı, giysiyi atmazlar. İnatçılık ve bazen ısrarcılık en önemli özelliklerindendir. Kare bir üst yapıları vardır, yüzleri genelde yuvarlak olur, boyun bölgeleri kalındır. Aman canım yaparız tavırları tam da tipik bir boğanın ifadeleridir.

İkizler burcu yerinde duramaz, etrafında ne olup bittiğiyle yakından ilgilidir. Genellikle herkesle çok rahat anlaşır, sadece bir tane dostu olmaz çünkü herkesle ahbaplık etmeyi sever. Meraklıdır ve dedikoduyu sever. Bilgi aktarımı ondan sorulur. Hareketleri hızlıdır, ellerini kollarını konuşurken veya anlatırken kullanmayı çok sever. İkizler insanını soru soran ve devamlı konuşan yapısıyla anında tanıyabilirsiniz.

Yengeçler genellikle yuvarlak hatlara sahiptir. Konu ve olaylara duygusal ve tek yönden yaklaşmayı severler. Savunma durumunda olmak yengeçlere özgüdür zira kalplerinin kırılmaması için kabuğunun altında devamlı bir savunma halindedir. Bazen direkt konuşmak yerine adeta karınlarından konuşurlar, güvenli bir ortamda değilse olaylara ve kişilere yan yan yaklaşabilirler. Bir de alınganlıkları ve sinirlilikleri meşhurdur, yine de iyi taraflarından bakacak olursak yengeçler, empati yeteneği, sempatik tavırları, şen şakrak halleriyle herkesi mutu ederler.

Aslanlar kontrolcüdür. Cömert ve kalbi açık insanlardır. Bir aslanı ya ilk bakışta seversiniz ya da ondan hiç hoşlanmazsınız. Aynı şekilde o da sizden hoşlandıysa yanınızda kediye dönüşür ama hoşlanmadıysa hiç muhatap olmayabilir. Dik ve heybetli görünüşleri toplum içinde hemen dikkat çeker. Dobradır, direkt yaklaşımları sever lafı dönüp dolandırmaz, neyse olduğu gibi yansıtır. Kendilerini dikkate almayı ve güvenlerini geliştirmeyi erken yaşlarda farkederler. Toplum içinde onlara “ne burcusun?” diye sorduğunuzda, muhakkak “Sence ne olabilir?” gibi emin ve net bir cevap alırsınız. İşte o noktada bilmeniz gereken % 100 bir Aslanla karşı karşıya olduğunuzdur.

Başak burçları burçlar kuşağı içinde hizmet etmeyi seven ve isteyen bir burçtur. Ancak hizmet ettiğinde karşılık göreceğini veya sevgi alabileceğini düşünür. Değerini böyle belirler. Oldukça titiz, mükemmeliyetçi, kılı kırk yaran ve biraz da dırdırcı olurlar. Eleştirmeyi severler. Sizi devamlı eleştiren, bir şeyi kolay kolay beğenmeyen bir arkadaşınız varsa bilin ki Başak burcu özellikleri yüksektir. Hijyene, diyete ve sağlık konularına meraklıdır. Ya da tam tersi bir şekilde mükemmeliyetçiliği dağınıklıkta ve kendini bırakmada bulabilir. Başak burçları ya çok titiz, temizlik hastası olurlar, ya da tam tersi şekilde dağınık ve umursamaz davranmayı seçerler. Renksiz ve biraz da muhafazakar giyimlerinden onları tanıyabilirsiniz.

Terazi burçlarını anlamak kolaydır zira dakika bir gol bir, bu insanın yanında kendinizi iki taraflı bir borudan her iki tarafı da görüyormuş gibi hissedersiniz. Bir olay anlattığınızda muhakkak karşı tarafın gözünden de olaylara bakmasıyla bilinir. Bu yüzden teraziler iyi birer hakem, çöpçatan ve ara bulucu olabilirler. Kararsızlıkları insanı öldürür. Bir terazi burcuna “ne yiyelim hayatım, ne istersin” gibi basit bir soru sorduğunuzda dahi ne istediğini bilmediğini ve topu karşı tarafa attığına şahit olabilirsiniz. Cevabı çoğunlukla “ sen ne istersen benim için de okeydir.” olur. Gamzeleri ve gülümsemeleri meşhurdur, bir de oyuntulu belleri, şekilli kalçaları hemen dikkat çekebilir.

Akrep burçları, gizemli olmaya, hiç dikkat çekmeden ilerlemeye bayılırlar. Bir akrebin ne düşündüğünü veya ne hesap yaptığını anlamakta zorlanırsınız. O etrafındakileri inceler, çıkarımlar yapar ve karşı tarafın zayıflıklarını anında farkeder. Onunda en büyük korkusu kendi zaafının ortaya çıkmasıdır. Bir akrebi, keskin bakışlarından, net konuşmasından ve biraz da gizemli davranışlarından tanıyabilirsiniz. Bir de devamlı gerçeği bilmek isterler ve bu yüzdn de devamlı şüphe duyarlar. Bir Akrep sizi ikna edebilir ama siz bir akrebi bir çok konuda ikna etmekte zorlanabilirsiniz.

Yay burçları, özgürlüklerine oldukça düşkün, sosyal olmayı, yeni insanlar tanımayı seven insanlardır. Bir yay burcu en son söylemesi gereken şeyi, en başta söylemesi ve türlü türlü patavatsızlıklarıyla tanınır. Aceleci ve devamlı hareket halinde olmayı severler. Evde durmak onlara zor gelir. Hilal’in de söylediği gibi bir yay erkeğini elinizde tutmanız zordur. Onlar devamlı yayından fırlamaya hazır bir ok gibi gezmeye, görmeye ve yeni insanlarla bir sürü duyguyu deneyimlemeye bu dünyaya gelmişlerdir. Sportif yapıları ön plandadır, vücutları spora iyi tepki verir ama baldırları, bacağın üst kısımları genellikle kalındır.Oğlak burçları, geleneksel, planlı, programlı insanlardır. Etraflarındaki herşeyi organize etmeyi, diğer insanların sorumluluklarını üstlenmeye bayılırlar. Ciddi ve ketum yanları ağırdır. Oğlak burçlarını, soğuk, mesafeli yaklaşımlarından, olgun yapısından ve kontrollü duruşundan anlayabilirsiniz. Bir de garip bir espri anlayışları vardır. Laf sokmak, laf çakmak onlar için esprili olmaktır. Sizi iğneleyen veya olaylara daha farklı yaklaşan kafa yapılarından oğlak burçlarını anlayabilirsiniz. Bir de kemikli yapıları vardır.

Kova burçları, oldukça özgün, farklı ve bireysel bir burçtur. Arkadaşlıklar, gruplarla hareket etme onlar için önemlidir. Kova burçları diğer insanların benimsediği ve sevdiği şeylere karşı ilgisizdir. Zira herşeyi o keşfetmeyi, bulmayı ister. Diğer insanlardan farklı olduğunu gösterme çabası içindedir. Toplum içinde ilk tanıştığınızda herşeyi ben bilirim tavrıyla ukalalık yapanlar varsa bilin ki kova burcudur. Gözleri oldukça parlaktır. Bacak boyları diğer burçlara göre uzundur. Her tür kıyafeti birbiriyle kombinleyebilir, farklı stilleri karıştırabilirler.

Balık burçları, sevgidolu, şefkatli, romantik ve duygusal yapılarıyla dikkat çeker. Toplum içinde hülyalı, dalgın duruşları onların hemen tipik bir balık gibi algılanmasına neden olur. Başka bir dünyada yaşıyormuş gibi davranırlar. Olaylara değişik ve kendi yarattığı dünyadan bakmayı tercih ederler. Yüzleri ve ifadeleri güzeldir, muhakkak yüzlerinde bir ben vardır, dudakları çekicidir. Kararsız yapıları dikkat çeker. Bir de bu burcun insalarının tenleri yumuşaktır, vücutları kendini çabuk aşağıya bırakmaya meyillidir.

10175
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.