Mahmure

Ariş Pırlanta ile “Bir Melek Tuttuk”

Güncellenme tarihi: 12.07.2013 10:33
Şarap, kadın, pırlanta… Etkinlik için konsept tamam..!

Fratelli La Bufala’da şaraplar üzerine kısa bir sohbetle başladı Ariş Pırlanta ve Mahmure.com ‘un blogger buluşması. Konu şarap olduğundan mı bilinmez sakin sakin dinledik şarap tüyolarını. Benim gibi şarap özelliklerini bilmezler biraz sessiz kalırken, ilgili olanlar sorularıyla sıkıştırdı eğitimi veren Serdar Bayraktar’ı…

Daha sonra Ariş Pırlanta Yönetim Burulu başkanı Kerim Güzeliş devam ettirdi sohbeti ev sahibi olarak. Kalabalık bir ekibin ilgisini tek bir yönde toplamak, sohbete dahil olmalarını sağlamak her zaman güçtür. Bunu başarabilen kişilerin aurasını inanırım. Gözümü, kulağımı Kerim Güzeliş’ten ayırmadan ara ara bloggerları kontrol ettim, herkes pür dikkat. Haklı olmayılım.

Konuştuğumuz konular ise bildiğiniz bir markanın ürün lansmanından çok ayrı. Enerji, aura, melekler, taşların enerjisi…

Konuşulanları dinlerken son zamanlar okuduğum kitaplar, makaleler ve bu etkinlikte oluşumu sorgularken buldum kendimi. Tesadüf ve kader çelişkisi. Siz hangisine inanıyorsunuz bilmem ama ben bulunduğum her yerde bir misyonu tamamladığımıza ve o anın bir amacı olduğuna inanırım.

Yaşanmışlıklarını hikayeleştiren insanları, hikayesi olan eşyaları severim. İllaki yıllanmasına, hediye edilmesine de gerek yok bir eşyanın hikayesinin olabilmesi için. İnce düşünülmüş, üzerine kafa yorulmuş ve en önemlisi duygular, enerji katılmış bir ürün olması yeter. İşte tam da böyle bir tasarım “meleklerin ışığı koleksiyonu”

Bir markanın alt yapısında böyle bir kurguya önem vermesi, ürünlerine bir hikayenin eşlik etmesi ve son dakikaya kadar da hislerin, inançların yanında olarak ürününe şekil vermesi inanılmaz! Marka ve müşteri ayrımını bir yana bırakıp, düşünce his ve yaşanmışlıktan oluşan bir koleksiyonla bir arada olmak daha koleksiyonu görmeden etkilemişti beni.

“Meleklerin Işığı Koleksiyonu”nunda beni en çok etkileyen ne mi oldu?

Küçüklüğünden beri sürekli aklından bir şarkı tutup içindeki işareti yakalamaya çalışan, aldığı aksesurlara uğur yükleyen ve kayboyunca çok üzülen, eşyaların enerjisine inanan biriyim. Hediye melekli kolyelerimizi alırken içimizden hep birlikte koskocaman bir dilek tuttuk. Benim ritüellerimden biri olan bu durumu normalleştiren Ariş ailesine sempatim işte tam da bu durumdan kaynaklanıyor olabilir

Dilekler öylesine seçilmedi, gereksiz düşünceler atıldı kafadan ve en çok hissedilen sabitlendi kafamızda. En saf Umutlarımız, dileklerimiz netleşti.Derken bana çıkan kolye; Bilgelik Meleği (Zadkiel)

Bilgeliği simgeleyen mor renkte ve mantığı, bilgiyi temsil eden “hava” elementinin sembolüyle yorumlanmış, şefkat ve anlayışın meleğidir. Özgürlüğü, sevinci, bağışlamayı, serbest bırakmayı sağlayarak bize yardım olur.

Ariş Pırlanta blogger buluşmasının hafızama kazınanları:

Yarattığın sloganın kadar güçlüsün! “Bir melek tut “ sloganı bu yılın en sevdiğim sloganından biri oldu.Tek taşı gözünde büyüten beyler, Ariş D Color serisi ile kız arkadaşları mutlu etmek hiç de öyle sanıldığı gibi yüksek maliyetli değilmiş.Şarabın kimyasal ömrü 50 yılmış.Ariş 1977’den kurulmuş.En genç elmas bir milyar yaşındaymış.Işığı en iyi yansıtan ve en sert maden elmasmış.Elması sadece elmas kesebiliyormuş.Pırlanta tıraşı ilk kez Osmanlı’da kullanılmış.Ariş’in yeni koleksiyonunda görme engellilere özel bir tasarım hazırlanmış.Elmasta tam olarak 3240 farklı kategori varmış.

Yeni çağ başladı, taptaze ve yaratıcı fikirler her zamankinden çok daha değerli. Ariş Pırlanta tasarımları, izledikleri felsefe ile benim gözümde sektörde bir adım önde. Darısı diğer markalara…

Dileklerimize Ariş’le bir kapı açtık, olmasını bekliyoruz…

Bu güzel buluşmayı sağladıkları için mahmure.com ‘a ve Ariş Pırlanta‘ya teşekkür ederim.

P.S. Etkinlikten tam ayrılmak üzereyken Kerim Güzeliş’in beni tanımadan benimle ilgili tahminleri hala aklımda. Bu da o günün falı, sihiri olsun.

2103
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.