Mahmure

Yeni Moda: Havacı Montu

Güncellenme tarihi: 05.01.2016 14:05
Geçen yıldan beri sezonların etkisinde olan trend havacı montları 2015 sezonun yeni modası...


Daha önce yün astar mevzusundan dem vurduğumu hatırlarsınız. Geçen yıldan beri kış sezonlarını etkisi alan bu trendin havacı montlarıyla bir adım öne çıktığını görüyoruz. Havacı (Aviator) ya da nam-ı diğer pilot montlarının II. Dünya Savaşı'ndan beri kullanıldığı biliniyor. İçine ayrıca yün astar eklenmiş gibi gözükse de, kişiyi sıcak tutması için bu montlar koyun postundan yapılıyordu. Tabaklanma aşamasının es geçildiği havacı montlarda bir taraf yün bir tarafta deri bir parça elde ediliyordu.


Belki o eski filmleri hatırlayanlar vardır. Eski dönemlere ait pervaneli uçakların motordan hallice oluşlarıyla pilotları dondurduğuna şüphe yok. Eh bir de yükselince dondurucu olan soğuk havadan korunmak mühim mesele olmuş ve çareyi koyun postundan yapılmış bu büyük yakalı montlarda aranmış. Pilotların bu görüntüsü moda dünyasında da elbet yerini almış ve trendden ziyade klasik haline gelmiş bu parçanın ortaya çıkmasına vesile olmuş. 2015 en önemli parçalarından biri olan havacı montları, sokak modasının da en çok tercih ettiği mont/kaban çeşitlerinden biri olarak yerini alıyor...

4639
Gardrop Kedisi hakkında daha fazla bilgi için
/ gardropkedisi.com / twitter.com/gardropkedisi / facebook.com/gardropkedisi
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.