Mahmure

Trend: Lazer Kesim

Güncellenme tarihi: 03.02.2014 10:00
Deri ve kumaşlarda görülen lazer kesim, kıyafetlerden aksesuarlara kadar hemen her parçada karşımıza çıkabiliyor...

"Lazer kesim" (Laser-cut) artık moda terimleri içerisinde sık kullandığımız ve alıştığımız bir kelime (yahut kelime öbeği) oldu, çıktı. Bunda uzun zamandır istikarlı bir biçimde popülerleşmesi ve gerek bu sezonun gerekse de önümüzdeki sezonun ana trendlerinden biri olmasının önemli bir yeri var. Deri ve kumaşlarda görülen bu eğilim, kıyafetlerden aksesuarlara kadar hemen her parçada karşımıza çıkabiliyor.

Adından da anlaşılacağı üzere, lazer kesim parçalar kumaş ya da derinin lazerle şekilli bir biçimde kesilmesiyle elde ediliyor. Oldukça şık ve tarz görünen bu parçaları giymek için anahtar kelime ise "zıtlık"... Çıplak ten üzerine giyilen lazer kesim parçalarla bu kontrast elde edilebileceği gibi lazer kesim parçayı zıt renklerin üzerine giyerek de kullanabiliriz. Yani aslında basit düşünmek gerekiyor: Siyah bir lazer kesim ceket giyiyorsanız içinize beyaz bir tişört giymeniz yeterli... Tabi monokrom etkisiyle aynı renkte parçalar da birlikte giyilebiliyor. Bu şekilde de lazer kesim kıyafetlerde adeta dantel havası oluşuyor...

10758
Gardrop Kedisi hakkında daha fazla bilgi için
/ gardropkedisi.com / twitter.com/gardropkedisi / facebook.com/gardropkedisi
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.