Mahmure

Trend: İnce Fular

Güncellenme tarihi: 13.01.2016 10:23
İnce fularlar esasen 2014 kışında dikkat çekmeye başlamıştı... Sonrasında 2015-2016 kış sezonuna sirayet eden bu aksesuar, şimdilerde 2016 bahar-yaz sezonunda öne çıkmaya hazırlanıyor.

Gerek moda haftalarında gerekse de sokak stilinde hatırı sayılır derecede kullanılan ince fular, küçük bir aksesuarın bile ne kadar stil sahibi bir görüntü vereceğini hepimize kanıtlıyor. 1970'li yılların en çok kullanılan aksesuarlarından olan bu detay, aslında giyiminde maskulen tarzın en büyük alametlerinden biriydi...O yıllarda kadınların özgürleşmesini destekleyen tasarımcılar, kadında maskulen bir hava yaratma eğilimindeydiler. Nihâyetinde, erkeklerin çok kullandığı aynı zamanda kravatı da andıran bu aksesuar, kadınların o narin boyunlarını süslemeye başladı...
Retro akımların moda dünyasını ziyadesiyle etkilediği günümüzde, 70'leri yeniden yaşatan trendler, ince fuları yeniden gündeme getirdi. Günümüzde Johnny Deep ve Steven Tyler gibi erkek ikonların sıklıkla kullandığı ince fularlar, kadın giyiminde de çoğunlukla maskulen parçaları tamamlıyor. Derin V yaka bluzlar, erkeksi gömlekler, yelekler, basic tişörtler ve Oversized ceketler ince fularlar ile taçlanıyor.
3025
Gardrop Kedisi hakkında daha fazla bilgi için
/ gardropkedisi.com / twitter.com/gardropkedisi / facebook.com/gardropkedisi
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.