Mahmure

Trend: Anne Jean'i

Güncellenme tarihi: 12.05.2014 16:36
Moda sürekli Boyfriend'lerden çalıp durdu ve sanırım artık erkeklerden ödünç alınacak bir şey kalmadı.

Sıra anneminizin gardırobunda olsa gerek zira, "Anne Jean'i" olarak adlandırılan yeni bir Jean trendinden söz ediyoruz. 90'lar akımının etkilediği sezonlarda kendini ufaktan gösteren Anne Jean'leri 2014 ilkbahar/yaz sezonunda başta sokak modası, sonra da moda bloggerlarının sahiplenmesiyle kendine güzel bir yer buldu.

Bu Jean pantolonlar, yüksel beli, rahat kesimi ve açık mavi renkleriyle diğer Jean pantolonlardan sıyrılıyorlar. Sizi bilemem ama bu tarz Jean'ler bana pek yabancı değil, sadece adı "Anne" ile anılıyor. Fakat, benim zihnimde henüz küçük bir çocukken başından kalmadığım dizi "90210" ya da Türkçe çevirisiyle "Evimiz Hollywood'da"nın kadın-erkek bütün oyuncularının giydiği Jean modeli olarak yer etmiş durumda... Zaten bu dizi de 90'ların modasını etkilemiş önemli yapımlar arasında sayılabilir.

Anne Jean'i hadisesi, günümüzde Topshop markasının yaptığı modellerle yükselişe geçmiş durumda. Yanılıyor olabilirim ama "Mom Jeans" ismini de Topshop vermiş olabilir. Ardından Asos ve şimdi bir çok markanın bu tarz Jean'lere koleksiyonlarında yer verdiğini görüyoruz. Bana göre oldukça riskli bir model. Derlediğim fotoğraflara da bakarsanız ince ve uzun hanımlarda güzel göründüğünü görecekseniz. Ancak kısa bacaklı ya da kilolu bir vücutta iyi durmayacağını düşünüyorum. Açıkçası hem vücut tipine hem de stile bakan bir parça...

Bu arada bu kadar anne lafı geçti, haftanın önemine de ithafen tüm annelerin, anne olacakların ve annelerini seven herkesin Anneler Günü'nü kutlarım (:

7319
Gardrop Kedisi hakkında daha fazla bilgi için
/ gardropkedisi.com / twitter.com/gardropkedisi / facebook.com/gardropkedisi
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.