Mahmure

2015 İlkbahar/Yaz Trendleri

Güncellenme tarihi: 02.04.2015 17:14
İlkbahar geldi çattı ve yeni trendler meydana geldi! Peki yeni trend ne? İşte cevabı...

2015 ilkbahar/yaz sezonu ana tema olarak 70'li yılların etkisiyle modaseverlerin karşısına çıkıyor. Zaten bir kaç sezondur gelişinin sinyallerini açıkça veren Bohem ya da Boho akımı da, 2015 ilkbahar/yaz sezonunun en önemli eğilimleri arasında yerini alacak. Diğer yandan spor şıklık, Uzakdoğu ve militer stil etkisini sürdürürken, kadınlarda maskulen giyim yeni sezonda yerini daha da sağlamlaştırıyor. Anlayacağınız, androjen tarzların sıklıkla görüleceği bir sezon bizleri beklemekte... Jean, süet ve Mesh kumaşların cirit atacağı yeni sezona alıcı gözüyle bakmanın vakti geldi de geçiyor! O halde, karşınızda kadınlar için 2015 ilkbahar/yaz trendleri!

 Uzakdoğu / Far East

Uzakdoğu hatta Judo teması, 2015 ilkbahar/yaz sezonunun en dikkat çekici trendlerinden biri olmayı başarıyor. Kimonolar tıpkı geçen yaz sezonunda olduğu gibi popüler olmaya devam ederken, geleneksel Japon kıyafetlerinden esinlenilen Obi kemerler ve kuşaklar ince belleri sarıp sarmalamaya geliyor!

Androjen / Androgynous / Maskulen / Masculine

Kadınların erkek gardırobunu keşfetmeye devam ettiğine 2015 ilkbahar/yaz sezonunda da şahit oluyoruz. Özellikle, erkek takım elbiselerinden ilham alınmış tasarımlar yükselişine devam ediyor. Pinstripes, Oversized ceketler ve kumaş pantolon/etekler feminen duruşla yine yeniden yorumlanıyor.

 

Bohem / Bohemian

70'lerin Bohem eğilimlerinden ilham alan 2015 ilkbahar/yaz sezonu, bu harcıâlem eğilimi lüks moda anlayışı ile birleştiriyor. Efil efil elbiseler, pastel tonlar, dantel ve örgü detaylar, baharat renkleri bohem stilin romantik tarafının ağır bastığı bir sezona "Merhaba" diyor.

Askeri / Military / Safari

2015 ilkbahar/yaz sezonunda askeri stillerin ve Safari tarzının birlikte kullanılmasına tanıklık ediyoruz. Özellikle haki yeşilin ağırlığını koyduğu yeni sezonda artık klasikleşen askeri silüetlerin başrolü oynadığı bir gerçek.

Dantel / Lace

Yeni sezonda romantik bir havanın hakim olduğunu kabul etmek gerekiyor zira kendine yine hatırısayılır bir yer bulan dantel trendi bu durumun altını çiziyor. Özellikle beyaz dantelin kullanıldığı kıyafetler 2015 yazında bir adım öne çıkıyor.

Jeans / Denim / Yamalı Jean / Patchwork Jeans

Klasikleşen Jean kumaş, yine yeniden karşımızda... 2015 yazında daha çok yamalı Jean parçaların dikkat çektiğini söylemek gerekiyor. Jean elbise ve trençkotların da mühim bir yeri olacak.

Kareli Desen / Pötikare / Gingham

2015 ilkbahar/yaz sezonunun en mühim desen trendlerinden biri kareli desenler... Daha çok piknik örtüsünü çağrıştıran desenlerin kıyafetten aksesuarda kendine yer bulduğunu görüyoruz.

Mesh / Transparan

Spor-şık eğilimlerin etkisi 2015 yazında da devam ediyor. Bu eğilimin en önemli detaylarından biri de delikli/Mesh kumaşlardan yapılan parçalar... Siyah mesh sezonun hit trendlerinden biri olacak.

Monokrom / Monochrome / Siyah ve Beyaz

Optik illüzyon yaratan, göz alıcı siyah beyaz parçalar bol bol görülecek. Monokrom geometrik desenler sıkça tercih edilirken, siyah ve beyaz parçalar da birlikte kullanılacak.

20362
Gardrop Kedisi hakkında daha fazla bilgi için
/ gardropkedisi.com / twitter.com/gardropkedisi / facebook.com/gardropkedisi
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.