Mahmure

Placido Domingo, Ocak'ta İstanbul'da

Güncellenme tarihi: 29.12.2014 13:52
Repertuvarı Mozart’tan Verdi’ye, Berlioz’den Puccini’ye, Wagner’den Ginastera’ya çok geniş bir aralığı kapsıyan Plácido Domingo, opera sanatının halka yayılmasında en etkili sanatçılardan biri olarak biliniyor.

Rol seslendiren, 3.600'ü aşkın performans gerçekleştiren, 500'ün üstünde konser yöneten, çoğu tam opera kayıtlarından oluşan 100’ü aşkın albüm çalışmasına imza atan, 9 Grammy ödülü sahibi İspanyol tenor Plácido Domingo, 19 Ocak 2015 Pazartesi akşamı Ülker Sports Arena’da olacak.Konser tarihi yaklaşırken, konserle ilgili detaylar da belli olmaya başladı. Merakla beklenen Placido Domingo; opera, operet, İspanyol müzikli oyunu zarzuela ve çeşitli Broadway eserlerinden aryaların yanı sıra “Bésame Mucho” ve “Granada” gibi repertuvarının sevilen parçalarını seslendirecek. Hazırlıkları aylar öncesinden başlayan konser için ünlü tenora, 65 kişilik Filarmonia İstanbul Orkestrası eşlik edecek.

İstanbul'da 74 yaş doğumgününden 2 gün önce konser verecek Plácido Domingo’nun konser biletlerine Biletix’ten ulaşabilirsiniz.

2921
Ece Saçar hakkında daha fazla bilgi için
/ ecesacar.com/
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.