Mahmure

Normal hayatımıza dönmeye çalışırken…

Güncellenme tarihi: 15.07.2013 15:24
Son bir buçuk aydır hepimizin aklında tek bir şey var: Gezi. Ve tabii ki sonrasında gelişen olaylar karşısındaki şaşkınlığımız, üzüntülerimiz, sevinçlerimiz…

Bir ağacın altında toplandık bir buçuk ay önce ve evet, sadece bir ağaç toparlayıverdi bizi.

Daha önce hiç görmediğimiz bir beraberlik duygusu, ağacın kollarıyla birlikte hepimizi sardı, sarmaladı.

Ne iyi oldu, çok da güzel oldu. :)

Yaz geldiğinde konuştuğumuz konular sadece gezmekten, konserlerden ibaretken; biraz silkelendik ve kendimize geldik. Hayatta daha önemli şeylerin olduğunu gördük. Ne kadar boş şeylere üzüldüğümüzü farkettik. Hayatımızın muhasebesini yaptık. Ve en önemlisi yaşadığımızı farkettik.

Bu çok önemliydi. Bu bilincin oluşması, çevremde bunu görmek çok güzel.

Şimdi kazandığımız değerleri, hayatımıza adapte etme dönemindeyiz. Farkındalık kazandığımız konular sabun köpüğü değil.

Hayat yeni yeni eski haline dönmeye başladı. İptal edilen konserlerin ardından, yeni yeni etkinlik önerilerine sıcak bakmaya başlıyoruz. Tabii eski haline dönerken hayatımız, biz eskisi gibi değiliz o ayrı :)

Şu sıralar İstanbul Caz Festivali sessiz sedasız da olsa etkinliklerine devam ediyor. Vodafone İstanbul Calling konserleri ise verdiği firelere rağmen hala heyecanlandırmaya devam ediyor. Sinemaseverler için 21. Siyad’ın Seçtikleri, Beyoğlu Sineması’nda gösterimde.

Caz Festivali’nde 16 Temmuz Salı günü, Deutsche Philharmonie var. Almanya’nın en özgün orkestralarından, şef, besteci, piyanist, aranjör Wolfgang Heinzel yönetimindeki Deutsche Philharmonie Merck, Opera Swing Quartet ve Kerem Görsev’le birlikte Cemal Reşit Rey Sahnesi’nde olacak.Siyad’ın Seçtikleri’nde 13 Temmuz Cumartesi Steve McQueen ‘in Utanç filmi, 15 Temmuz’da Kevin Hakkında Konuşmalıyız’ı var tavsiye edebileceğim. Tabii Aşk, Melankolia ve Anna Karenina’yı da unutmamak lazım.Harbiye Açık Hava Konserleri’ni sevenlerdenseniz, 16 Temmuz Salı Günü Ebru Gündeş, 17-18 Temmuz tarihlerinde ise Candan Erçetin’i dinleyebilirsiniz. Cuma ve Cumartesi ise Sezen Aksu Harbiye’de olacak.

Benim bu haftaki tercihim 19 Temmuz Cuma günü, yeni konser mekanlarından Life Park’ta gerçekleşecek olan Jason Mraz konseri. Henüz ulaşımımı nasıl sağlayacağımı bilemesem de Jason Mraz için gitmeye değer :)Hepinize bol müzikli günler.!

1797
Ece Saçar hakkında daha fazla bilgi için
/ ecesacar.com/
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.