Mahmure

Kartpostallarla Osmanlı Sergisi

Güncellenme tarihi: 13.12.2013 17:29
Osmanlı’yı bir de kartpostallardan görmek ister misiniz?

Seyhun Binzet Koleksiyonu’ndan Kartpostallarla Osmanlı’dan İnsan Manzaraları Sergisi ziyaretçileri tarihte bir yolculuğa çıkarmayı planlıyor. Küratörlüğünü Osman Köker ile Gürel Tüzün’ün, tasarımını da Tan Oral’ın yaptığı, Seyhun Binzet’in zengin koleksiyonundan seçilmiş, Osmanlı’nın son dönemine ait, Osmanlı toplumunun renkli ve çok etnili yaşamını sergileyen 100’ü aşkın kartpostalın yer aldığı Kartpostallarla Osmanlı’dan İnsan Manzaraları Sergisi 11 Aralık 2013 tarihinden itibaren Karaköy’de Schneidertempel Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.19. yüzyılın sonlarında başlayan üzerinde resimlerin bulunduğu kartlarla haberleşme, Osmanlı’da da tıpkı Avrupa’da olduğu gibi, zarfın içine konulmayı gerektirmediği için, hem gönderene hem taşıma işini gerçekleştiren posta şirketine hem de kendisini gönderilen postanın içeriğini denetlemekle görevli gören devlet kurumlarına büyük kolaylık sağladığı için hızla yayılmış.1895-1914 yılları arasında altın çağını yaşayan, Birinci Dünya Savaşı’nın başlamasıyla da gerilemeye başlayan kartpostalın Osmanlı’nın son dönemlerine ait en güzel örneklerinin yer alacağı sergi sayesinde ziyaretçiler tarihte görsel bir yolculuğa çıkacak.

Tarihi bir de kartpostallardan görmek isteyenler için sergi 19 Ocak 2014 tarihine kadar açık olacak.Sergi ziyaret saatleri: Hafta içi her gün 10:30-17:00, Cumartesi kapalı, Pazar günü 12:00-16:00

2732
Ece Saçar hakkında daha fazla bilgi için
/ ecesacar.com/
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.