M Meme
Rüyada meme görmek ne anlama gelir?

Rüyada görülen meme, rüya sahibinin zevcesine, kızına, memedeki güzellik ve çirkinlik de, onların güzellik ve çirkinliğine işarettir.

Rüyada meme görmek beş türlü tabir olunur.

a) Küçük evlat,
b) Kız evlat,
c) Dost ve arkadaş
d) Erkek kardeş,
e) Kız kardeş.

Rüyada bir kadın memesi görmek, bir kız evlâdınız olacağına işaret eder. Memenizden süt aktığını görmek, kısmetiniz çıkarak kısa zamanda evleneceğinize yorulur.

Bir çocuğa meme verdiğini görmek, çocuklarınızın uzun ömürlü olacaklarına ve sizi hiç üzmeyeceklerine delalettir.

Memelerinizin kaybolduğunu görmek, çocuklarınızdan pek azının yaşayacağına işarettir.

Memenizin kuruduğunu ve süt akmadığını görmek, çocuklarınızın hepsinin erkek olacaklarına yorumlanır.

Memenizde yara hâsıl olduğunu görmek, evlâtlarınızın hayırsız çıkacaklarına ve hayatınız boyunca onlara bakmak zorunda kalacağınıza işarettir.

Erkeğin memesinin kadın memesi gibi olduğunu görmesi malının artmasına, Kadının memesinin sarkması çocuğunun süt ve rızkının bol olmasına işarettir.

Kadının sütünün kesildiğini görmesi gam ve kedere, memelerin üzerinde kıllar görmek kadın için üzüntüye, erkek için sevince yorumlanır.

Kadının memesindeki kılları temizlemesi gam ve kederden kurtulmaya, Kadının memesinden asıldığını görmesi zina mahsulü evlada, Erkek mesesi kadına, kadın memesi kız evlada, Dolgun ve diri memeler servete, mala, hayırlı evlada ve hoş geçime, pörsümüş memeler üzüntü ve kedere delalet eder.

İki memesinde de süt olup aktığını gören eğer bekâr ise evlenir. Evli ise zengin olur.

Bu rüyayı erkek görse fakirleşir. Rüyayı gören küçük bir kız ise çok yasar. Eğer yaşlı bir kadın ise çabuk ölür. Eğer genç kız ise evlenir. Bir kadın memesinin başını kesilmiş görse bu rüya hayırlı değildir.

Yetişmiş kızın turunç memesi, kocaya, kısır kadın üzerinde görülen bu meme çocuğunun olmasına işarettir. Bazen de kızda görülen turunç meme, çeyiz, elbise ve maldan kızın bezeneceği şeylere işarettir.

Küçük kız ve erkek için bu memelerin olduğunu görmek, hastalığa işarettir. Bazı tabirciler, iki meme, ana ve baba ile tabir edilir, demişlerdir.
Dün gece gördüğün rüyayı mahmure'ye sor hemen söylesin! yada baş harfe göre arayın
/aşkmetre
aşkınız gerçek mi?
sevgilinizle ne kadar uyumlusunuz?