YAY BURCU 23 Kasım - 21 Aralık

Yay

Yay Burcu 2018 Yılına Genel Bakış

Sevgili Yay burçları, bu sene artık tüm zorlukları geride bırakarak yeni bir yıla giriş yaptığınızı bilmelisiniz. Kendinizi artık kutlamalısınız. Birçok zor sınavdan başarıyla geçtiniz ve artık ödüllerinizi almanızın zamanı geldi. Yönetici gezegeniniz Jüpiter, Akrep burcunda hızlıca ilerlerken ilerlediği burcun(Akrep) yönetici gezegeni olan mars ile birlikte hareket ediyor olması yapmanız gereken her ne varsa hiç durmadan hedefe doğru koşmanız gerektiğini sizlere söylüyor. Hedeflerinize artık yürüyerek değil koşarak ulaşmalısınız. Bu yıl konuşulacak önemli konularınız ve gitmeniz gereken yerleriniz var. Ocak ve nisan aralığı 2015-2017 arasındaki sınavlarınızın önemli sonuçlanmalarını hayatınıza çekiyor. Her yıl hayatınızda inişler-çıkışlar olsa da bu yıl büyük çıkışlar yapacaksınız. Sabır, burada sizin en önemli silahınız olacaktır. Hayat size toparlanmayı ve plan yapmayı öğretiyor olacak. Sizin buna cevap vermeniz gerekli ki ödüllerin devamı gelsin.

Kariyer

Mart ayında geri hareketine başlayan Jüpiter gezegenin gerilemesi sizlere, mesleki ve sosyal hedeflerinizi ilerleten dikkatli gözlemler ve hesaplamalar yapma zamanınızın geldiğini hatırlatır. Jüpiter, mart ayından, temmuz başına kadar bu gerilemeyi yaparken harcamalarınız azalabilir ve tasarruf etmek ya da birikim yapmak adına önemli kolaylıklar sağlayabilir. Bu yıl maddi olanaklarınızı mantıklı ve doğru verilen sağlam kararlarla büyütme yılı. Kariyerinizde disiplin ve hızlı bir çalışma temposu sizleri bekliyor. Bunlar gelecekte ki beklentilerinizi daha sağlam oluşturacak temelleri işaret etmekte. Bu yıl paradan tasarruf ederek yaşamınızı daha iyi noktalara getirmeyi amaçlıyor olacaksınız. Ailenizle ilgili maddi bağlantılarınızı koparmak isteyebilir ve finansal anlamda özgür olmak için kendi ayaklarınızın üstünde durmanız gerekebilir. Maddi anlamda kendinizi disipline etmeniz gereken konular hayatınıza girecek. Eğer finansal anlamda sorumsuzca davranışlar gösterirseniz hukuksal konularda bazı problemlerle uğraşmanız gerekebilir. Temkinli olmanız ve kariyeriniz ile ilgili finansal konularınızı eşit dengede tutmanız gereken bir dönem. Eğitim ve seyahatler bu yıl fazlasıyla hayatınızda yer edineceği için bazı harcamalardan fedakârlıklar yapmanız gerekebilir. Şubat ve sonrasında tanıtım, medya, pazarlama alanında kendinize yeni bir yol çizmek isteyebilirsiniz.16 Mayıs ta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle beraber çalışma hayatınız da ve çalışma şartlarınızı daha da modernleştirme adına bazı girişimlerde bulunabilirsiniz.

31 Ocakta ki Ay tutulması ile birlikte kardeşlerinizin ve yakın çevrenizin hayatında gelişen önemli konulara tanıklık edebilirsiniz. Öğrendiğiniz konular ve iletişimlerinizin güçlü olması, sizi daha da farkındalık sahibi bir birey haline getirecektir. Kasım ayına kadar kendinizi eğitimle ilgili konularda geliştirmeye bakın. Kasım'dan sonra Jüpiter’in burcunuza girmesiyle birlikte hayat sizin için daha da mükemmel bir hal alacak. Uzun vadeli girişimlerinizi ve hedeflerinizi daha kolay gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar sizlerle beraber olacak. Yurtdışı bağlantılı projeleriniz hızlanabilir. Yabancılarla olan ticari projeleriniz hareketlenebilir. Jüpiter’in 12.evden geçişi kasım ayına kadar olan süreçte psikolojik anlamda sizi rahatlatabilir. Artık, ruhunuza iyi gelen tüm dönüşümleri hayatınıza çekiyorsunuz. Parasal kazancınızın oldukça yükseleceği güçlü bir yıl sizinle birlikte olacak. Para kazanmayı ve kazancınızı arttırma yollarını öğrenin. Gerekirse bunun için deneyimli kişilerden akıl alın.

Aşk ve İlişkiler

Yılın ilk başlarında ilişkilerinizde karışıklık ve kararsızlıklara dikkat etmeniz gerekebilir. Aldanmalar ve aldanışlar hayatınızda daha görünür bir şekilde karşınıza çıkabilir. Doğru verdiğiniz kararlardan bile emin olmanız gereken bir süreç. İsteklerinizi ve beklentilerinizi ilişkilerinizde doğru yönlendiremeyebilirsiniz. Kasım ayına kadar bu tarz aldanma ve kandırılmalara karşı dikkatli olmalısınız. Kasım ayından sonra ilişkisel anlamda önemli şanslar ve fırsatlar sizinle beraber olacak. Temmuz 2018 güneş tutulması size canlandırıcı bir enerji patlaması ve girişim ruhu verecek. Bu, kendinizde artan güven ve içinizden gelen coşku ile dikkatinizi kişisel hedeflerinize ve mesleki hayatınıza odaklayabileceğiniz anlamına gelir. Bu güçlü tutulma etkilerini yok saymayın ve bir kenara not alın. Zira bu yeni bir iş bulmak, finansal yatırım yapmak ya da evlilik gibi kararlar almak adına doğru bir zamana işaret ediyor. Çalışkanlığa saygı gösteren üstler ve otoriteler yanında iyi bir izlenim bırakacaksınız. 2018 yılında yaşanacak Merkür gerilemesi de var olan ilişkilerinizdeki iletişimi az da olsa etkileyebilir. Bazı güç çekişmeleri nisan ayı itibariyle ortaya çıkabilir. İlişkilerinizi korumak ve daha iyi bir yöne çekmek için kasım ayında, Merkür Yay'da gerilediğinde, karar vermek için daha fazla gayret göstermeli ve öfkeli davranmadan hareket etmelisiniz. Aralık başında Retrograd sona erdiğinde, Merkür in Akrep burcundaki hareketi sizi sevgi ve aşk anlamında daha iyileştiren bir noktaya getirecek ve sizin için pişmanlıklar söz konusu olmayacaktır.
Ekim ayında ve Kasım ayının ilk yarısında Venüs, önce Akrep’te gerilemeye başlayacak ve sonra Terazi'ye kadar gerileyecek. 16 Kasım’dan sonra hayatınızdaki aşk veya size sevgi duyan biri nasıl ortaya çıkacak ya da siz duygusal potansiyelinizi nasıl maksimize edeceksiniz, bunu daha iyi göreceksiniz. Bu anlamda ilişkinizi ciddi bir boyuta taşıyın ve bunu size verilmiş güzel bir fırsat olarak görün.

Astrolog Aygül Aydın'ın 2018 Tavsiyesi

Bu yıl mesleki ve sosyal hedeflerinizi ilerletebileceğiniz, dikkatli gözlemler ve hesaplamalar yaptığınızda kalıcı başarılar yakalayacağınız bir yıl. Yönetici gezegeninizin nisan ayında yapacağı gerileme hareketi, sizleri Satürn yay zamanlarından eksik kalan, tamamlanmayan konularla tekrar yüzleştirebilir. Bu alanda sakin olmayı ve sorunları tamamen çözmeyi tavsiye ediyorum. Aşk ve ilişkilerin, temmuz ayındaki Yengeç tutulmasıyla beraber netlik kazanacağını ve bu zaman dilimine kadar yeni bir şeyleri başlatırken daha dikkatli ve kontrollü olmanız gerektiğini söyleyebilirim.14-15 Nisan tarihlerinde sizi zirveye taşıyacak olaylar deneyimleyebilirsiniz. Bu dinamik etki, olumlu değişimlerin içinde bir de başarı getiriyor. Kendinizi değişime zorlamak zorunda değilsiniz ama beklenmeyen değişikliğe tepki göstermek yerine hemen uyum sağlamak zorundasınız. Bu, yaşamınızdaki artan güç, nüfuz, kişisel büyüme ve zenginlik yaratma ile ilişkili doğal bir gelişmedir. Sizi daha üst seviyeye çıkarmak için güçlü güçler perde arkasından destekleniyor. Unutmayın... Paraya ihtiyacınız yokmuş gibi çalışın. Hiç incinmemişsiniz gibi sevin. Kimse izlemiyormuş gibi de dans edin.

Demem o ki; 2018 Yılında sırtınızdan vuran tek şey akşam güneşiniz olsun. Mutlu seneler…

ASTROMATİK