TERAZİ BURCU 24 Eylül - 23 Ekim

Terazi

Terazi Burcu 2018 Yılına Genel Bakış

2018 yılında kadersel ay düğümleri Aslan ve Kova burcunda hareket edecek. Tüm tutulmaları bu alanda değerlendireceğiz. Aynı zamanda bu yıl yönetici gezegeniniz Venüs’ün 5 Ekim-16 Kasım arasındaki geri hareketi sizin için oldukça önem kazanacak. Bu yıl kuzey ay düğümünüz 11.evinizden geçiş yapacak. Bu yılın size hediyesi yeni dostluklar ve yeni arkadaşlıklar olacaktır. Kendinizi geleceğe yönelik güvende tutmak isteyeceğiniz bir takım girişimlerde bulunacağınız özel bir yıl olacak. Jüpiter bu yıl para evinize geçiyor. Geçtiğimiz yıllarda gelirleriniz üzerinde yaşadığınız bazı sorunların artık bu yıl rahatlama noktasına geldiğini hissedeceksiniz. Ev, aile fertleriniz ile ilgili sorumluluklarınız artabilir. Satürn-Plüton kavuşumu ise sizi aile konusunda daha ciddi sorumlulukları almaya yönlendirebilir.

Kariyer

Sevgili Terazi Burçları kariyer alanında geçtiğimiz yıllarda oldukça zorlu mücadeleler verdiniz. Birçoğunuz da ilişkilerinizde zorlu testlerden geçtiniz. Bazı noktalarda ilişki kurmak sizler için çok güç oldu. Çünkü karşınızdakilerin baskısına maruz kaldınız. Bunların hepsi şimdi daha farklı bir form haline geliyor olacak. Adalet duygunuzu güçlendiren ya da ilahi adaleti beklediğiniz olayların önemli ölçüde gerçekleştiğini görüyor olacaksınız. Kariyeriniz ile ilgili yanlış yaptığınız belki de pişmanlık duyduğunuz konuları 9 Mart sonrası Jüpiter gerilemesi ile tekrar gözden geçirme fırsatınız elde edebileceksiniz. İşinizle ilgili geçmişte yaşamış olduğunuz sorunları ve yapmış olduğunuz yanlışları artık geride bırakıyor olacaksınız. 2015 yılından bu yana özellikle ekonomik koşulların sizi yorması, dengenizi sarsıyor olması sizi ayrı bir düzeyde yıpratmış olsa da artık akıllandırdı da diyebiliriz. 2018 yılının Nisan ayında gerçekleşecek olan Satürn gerilemesi sırasında kendinizi geleceğe yönelik uzun vade planlarını yapıyorken bulacaksınız. Bu sebepten dolayı Ocak ve Mart aylarında yöneticileriniz ve kariyer hedefleriniz noktasında daha temkinli ve kontrollü hareket etmeniz gerekmektedir. Bu alanda fevri olmak her an yanlış anlaşılmaya sebebiyet verebilir. Ev veya gayrimenkul alımları ile ilgili size güçlü yatırımlar yaptırabilir bu gezegen geçişleri. 14-15-16 Nisan tarihleri finansal ve yatırımsal alanda sizin için önemli tarihler. 13 Temmuz Yengeç burcunda gerçekleşen tutulma ile birlikte daha iyi önünüzü görerek, ayağınızı daha sağlam yere basarak güvenli hareket etmeniz size uzun vadede kazançlar sağlayacaktır. Bu dönemlerde girişimleri tamamlamanız daha uygun olabilir. Varsa yeni iş projelerinizi Temmuz aralığında hayata geçirmelisiniz. Temmuz’un sonlarında Mars Retro’sunu unutmayın! Bu dönemlerde borsa, para ve finansal kaynaklarınıza ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Bu alanda kontrolü elden bırakmayın derim.

Terazi Burcu Aşk ve ilişkiler

Bu yıl 5. ve 11. evlerinizde gerçekleşecek olan tutulmaları değerlendirecek olursak aşk ve ilişkiler döneminiz sizi mutlu edecek düzeyde olacak diyebiliriz. Sadece sizi düşündüren, geçmişte bağımlılık duyduğunuz ya da size bağımlılık duyan bir ilişkinin kurbanı olup olmamanız söz konusu olacak. Geçtiğimiz yıl ilişkilerle ilgili önemli farkındalıklar yaşadınız ve yapılan hatalarla yüzleşerek yolunuza devam etme kararı aldınız. Bu süreç sizler için zor ve dönüşüm gerektiren bir zaman dilimi oldu. İlişkiye yaklaşım tarzınızın değişmesi sizleri 2018’de farklı bir yola doğru götürüyor olacak. İlişkilerden ziyade özgürlük temalarını hayatınıza geçirmek için yeni kararlar alabileceksiniz. Önceden ilişkinizin devam etmesi için yapmış olduğunuz fedakârlıkları artık yapmıyor olacaksınız. İlişkisi olanlar ve evliler bu yıl kişisel özgürlükleri üzerinden ilişkilerini idare etme eğilimi içerisinde olurken, bekâr olanlar ise ilişkilerinden beklentilerine yeni bir yön vererek hayatına devam ediyor olacak. Karmaşık ve zorlu süreçleri aşmanız için size verilen bazı fırsatları zamanında değerlendirmeniz gerekmekte bu yıl. 5 Ekim ve 16 Kasım arasındaki Venüs Retro’su geçmişte yaşadığınız pişmanlıkları tekrardan gündeme taşıyabilir. Bu zaman dilimini yarım kalmış ilişkilerinizi kendi içinizde tedavi ederek kullanırsanız yeni olanı hayatınıza çekebileceğiniz önemli bir dönem olarak kalacaktır. Artık sizde eski 'Siz' olmadığınız için, karşınıza gelen yeni kişilerden belli fedakârlıkları görmek isteyeceksiniz. İlişkilerde, sınanma döneminde yapılan hataların üstünden tekrar geçmenizi gerektirecek. Yılın ikinci yarısı gerçekleşecek olan Mars Retro’su ve Venüs Retro’su sizleri, "İlişkilerde yeterince adil miydim?" sorusunu yeniden sordurabilir. Bu noktada ihtiyacınız olan ilgi ve hoşgörüyü gerçekten görüyor musunuz veya bunu siz mi öyle görmek istiyorsunuz karar vermelisiniz.

Astrolog Aygül Aydın'ın Terazi Burcu 2018 yılı tavsiyesi

Bu yıl ailenize yaşam alanınıza daha fazla önem vermeniz gereken bir dönem içindesiniz. Satürn’ün 4.ev transiti size ailenizden uzaklaşma isteği getirebilir veya size yük oluyorlar duygusunu hissettirebilir. Çok dikkat edin, bu tuzak olan bir histir. Buna kapılmamanız gerekiyor. Burada, daha fazla aile bağlarınızı güvenli bir şekilde oluşturma ve her şeye rağmen hayatta kalabilme ile ilgili konuların önemini fark etmeyi düşünebilirsiniz. Ailenize karşı yükümlülükleriniz baskılayıcı bir tavır haline gelmemelidir. Bu olaylarla birlikte kariyerinizi de ihmal etmeden geleceğe yönelik ne yapmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Aşk ve ilişkiler ile ilgili önemli bir karma deneyimleyeceksiniz. Bu ne yaptığınız veya ne yaşadığınızla ilişkili olacak. Yaptığımız her şey hayal kurarak başlar. Hayat herkes için hayallerini gerçekleştirmek ve yapabileceğinin en iyisi, olabileceğinin en güzeli peşinde gitmek demektir. Bobby Kennedy'nin sözü gibi: "Diğerleri dünyaya bakıyor ve Neden, diye soruyor. Ben bambaşka bir dünya düşünüyor ve Neden olmasın, diye soruyorum." Bundan sonraki yaşam felsefeniz bu söz üzerinden yürümeli sevgili Teraziler...

Demem o ki; 2018 Yılında sırtınızdan vuran tek şey akşam güneşiniz olsun. Mutlu seneler…

ASTROMATİK