OĞLAK BURCU 22 Aralık - 20 Ocak

Oğlak

Oğlak Burcu 2018 Yılına Genel Bakış

Sevgili Oğlak burçları, Satürn sizin yönetici gezegeniniz ve artık yönettiği evine giriş yapıyor. Zaten sizler, disiplin ve çalışkanlığın bilincinde olan kişiler olarak dünyaya geliyorsunuz. 2008 yılından bu yana Plüton gezegeninin de oğlak burcunda hareket ediyor olması sizleri oldukça yapılandırdı ve Uranüs gezegeniyle yaptığı sert açılar sizleri bazı konularda istemeseniz de değişime zorladı. 2,5 yıllık önemli bir transit içinde olacaksınız. Hayatınızda bazı şeyleri yıkıp yeniden inşa etmek zorunda kalabilir belki de uzun zamandır hayalini kurduğunuz şeyi inşa etmek adına önemli bir başlangıçta bulunma cesareti sergileyebilirsiniz.

Kariyer

Satürn, nisan ayından eylül ayına kadar geriye doğru gidiyor olacak. Bu dönemlerde kariyerinizde sabırsız ve belki de endişeli bir his içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Zorluklara veya engellere takılı kalmayın. Metodik olarak onların üzerinden hızlıca geçin ve her zamankinden daha iyi organize olmuş bir şekilde ortaya çıkın. Satürn etkisiyle karizmanızın ve otoritenizin arttığı önemli bir süreç başlıyor. Yepyeni bir düzen ve kariyeriniz için de yepyeni sorumluluklar getiren bir zaman dilimindesiniz. Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter’in Akrep burcunda hareket etmesi ve Satürn ile destekleyici açı yapması sebebiyle size emeklerinizin karşılığını bolca vereceğini işaret etmekte. Uranüs’ün 15 Mayıs'tan sonra Boğa burcuna geçiş yapması ile önümüzdeki 7 yıllık bir süreçte sizlere daha farklı bir bakış açısı kazandıracağını müjdeler vaziyette. Arkadaş çevrenizde bazı değişimler söz konusu olabilir. Kasımdan sonraki tutulmalar sizi daha da hareketli bir noktaya getirecek. 31 Ocak'ta yaşanacak tutulma ile parasal ve finansal anlamda bazı önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Önemli yatırımlar yaparken bazı ortaklıklarınızı da sonlandırabilirsiniz. 26 Haziran'da yaşanacak Mars gerilemesi sizleri bu dönemde, ilişkiler yönünden oldukça farklılaştıracak. Yıl içindeki tutulmalar ortaklaşa parasal konularda size önemli fırsatlar getirecek. İş hayatınızda becerileriniz artık önem kazanmaya başlıyor. Markalaşma noktasında önemli işler yapacaksınız. Başkalarının parası veya istihdam kaygısı, çoğunlukla şubat ve mart aylarında kendi aranızda rekabet ortamları oluşturabilir. Mücadelenizi ortaya koymak zorundasınız. Uranüs mayıs ortasında Boğa burcuna geçiş yapacak. Bu zaman diliminde nakit akışınız veya hisse senetleri istikrarsızlaşabilir, bu yüzden bu gibi konularda yetkili bir ağızdan yardım almanızda fayda var. Jüpiter, mart ayının başlarından temmuz ayına kadar geriye doğru gidiyor olacak. Bu dönemde bütçeleri yeniden yapılandırmanız faydanıza olacaktır. 26 Haziran sonrası Mars, Kova’dan Oğlak burcuna doğru geri harekette bulunacak. Ağustos’un sonuna kadar ılımlılığı ve uyumu hem çevrenize hem de kendi iradenize karşı elden bırakmayın. Zaten tüm yıl boyunca Oğlak burcundaki Satürn size sabırlı ve ılımlı olma noktasında denge sağlayacaktır.

Aşk ve İlişkiler

Temmuz sonrasında uzun süreli ilişkilerinizde önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Jüpiter’in Akrep burcunda hareket ediyor olması sizlerin, seyahatler veya idealler konusunda oldukça cesur girişimlerde bulunmanıza destek olacak. Venüs Retro’su 5 Ekim -16 Kasım arasında eski bir dostluğu aşka dönüştürebilir. Sizi şifalandırabilir. Ruhunuzun aradığı dostluğu ve yol arkadaşlığı yapabileceğinizi düşündüğünüz biriyle karşılaştırabilir. Sosyal çevreniz ve arkadaşlık ilişkileriniz önemli bir noktaya gelecek. Daha dışa dönük tavrınız ve grupsal çalışmalarınız, sizlere önemli dostluklar kazandırabilir. Kişisel gelişiminiz veya kendinizi iyi hissedeceğiniz seyahatlere önem vermeniz gereken bir yıl içindesiniz. Evli olanlar ilişkilerini önemli düzeyde yapılandırmak isteyecekler. Belki evliliklerini bitirme kararı alabilir belki de tekrar başlama noktasına gelebilirler. Eğer problemleriniz 2017 yılının temmuz-ağustos aylarında gerçekleşen güneş tutulması fazlarında yükseldiyse bu demek oluyor ki önümüzdeki birkaç yıl daha bu olaylar tekerrür edebilir. Bu yüzden daha net ve kararlı tavırlar içinde olup daha ileriyi gören bir yapıda olmanız gerekebilir. Romantik hayaller içinde olabilirsiniz ancak nisan ayındaki Merkür gerilemesi sona erinceye kadar hayatınızda çok fazla istikrar beklemeyin. Ağustos ayında tanışacağınız biri ile ilişkiniz oldukça anlam kazanabilir ve sizinle ilgilenmek isteyen biri ile ciddi bir birliktelik yaşayabilirsiniz. Bunu başka bir ilişkiye meydan okuma olarak düşünmeyin asla. Bu dönemde Mars gerilemesi olacağı için tutkularınızı kontrol edebilirsiniz. Kuzey Düğümü ve Asteroid Ceres yıldızının bu alanda tutulmalarla olan etkileşimi size mucizevi bir kapıyı açıyor olacaktır. Buna karşı karar vermek noktasında korkularınız olabilir ama göz ardı da edemeyeceksiniz. Venüs, ekim ayının başından kasım ortasına kadar gerileme hareketinde bulunacak. Bu zaman diliminde ilişkinizde bir adım geri çekilin ve potansiyel bir ilişki üzerine yeni bir perspektif elde edin. Venüs düz hareketine dönene kadar da hiçbir ciddi taahhütte bulunmayın.

Astrolog Aygül Aydın'ın 2018 Yılı Tavsiyesi

İş hayatınıza daha fazla kanalize olmanız gereken ve bu süreçte beklenmedik konuları doğru ve öngörülü bir şekilde yöneterek hareket etmeniz gereken bir yıl içine girdiniz. Artık, plan ve projeleriniz için harekete geçmek, anlaşmalar yapmak adına çok önemli bir dönem. İlişkilerinizde yolunda gitmeyen ve size baskı yapan konuları artık tamamlamayı öğrenmelisiniz. Mutlu olmayı tercih etmelisiniz. Kariyerinizi bu yıl inşa etmeniz sizi oldukça rahatlatacak bir noktaya getirecektir. Yaşamanın amacı, hoşa gitmeyen şeylerden kaçmak değil; hoşa gitmeyen şeyleri yenmektir. Boş zaman diye bir şey yoktur. Ne yapacağını bilmeyen insan vardır. Bu yıl hedeflerini ortaya koy ve çok çalış. Emin ol zafer sadece inananlarındır. Şu anda bu sürecin sizin lehinize çalışması için gerekli olan tek şey, değişimin mümkün olduğuna inanmakla beraber işe başlamaktır. Geçmiş önemli değildir. Geçmişte işe yaramayan hiçbir şeyin, bugün yapacaklarınızla herhangi bir şekilde ilgisi yoktur. Şu anda yapacaklarınız, geleceğinizi şekillendirecektir. Hemen şimdi kendi kendinizin dostu olup, olanlar için kendinizi yıpratmak yerine, derhal sorunlarınızın çözümü üzerinde yoğunlaşmalı ve bir an önce harekete geçmelisiniz.

Demem o ki; 2018 Yılında sırtınızdan vuran tek şey akşam güneşiniz olsun. Mutlu seneler…

ASTROMATİK