BAŞAK BURCU 24 Ağustos - 23 Eylül

Başak

Başak Burcu 2018 Yılına Genel Bakış

Sevgili Başaklar 2016 yılından bu yana oldukça zorlandınız ve şartlar pek istediğiniz gibi gelişmedi. Bu yıl hayatınızda maddi ve manevi iyileşme size büyük bir motivasyon kazandıracak. Zihinsel anlamda dostlarınızla yaşadığınız problemler artık son buluyor. Geçtiğimiz yıllarda yaşadığınız ihanetler sizi oldukça yordu. Emek verdiğiniz her şeyin hakkını alacağınız bir yıl var önünüzde. Çok akıllı ve stratejik ilerlemeniz gerekiyor.

Kariyer

Yılın başında kariyerinizin yapılandırılmasını istediğiniz yönünü doğru anlamda bulmak için mücadele ederken zor anlar yaşıyorsunuz gibi gelse de, nisan ayının ortasında 15 Nisanda düz hareketine geçen Merkür ile birlikte yarım kalan projeler de tekrar açığa çıkıyor. Durdurulan projeler yeniden başlayabilir ve eski görevleri yeniden düzenleyebilirsiniz. İş ritimleri, takdir ettiğinizden fazlasıyla normale geri dönüyor. Özgeçmişinizi yenileyin. Yazışmalarınızı ve projelerinizi bu yıl tamamlayın. Temmuz ayının sonunda Aslan burcunda üç haftalık Merkür gerilemesi size biraz tereddüt duygusu içinde bırakabilir. Bu nedenle uzun vadeli projeleri bir araya getirip yerine getirirken çok daha dikkatli olmalısınız. Güvendiğiniz birinden haksızlık ya da egonuzu incitecek bazı durumları yaşamak söz konusu olabilir. Bu kısa ömürlü bir dönüştür, ancak izin verirseniz çok fazla zarar görebilirsiniz. Bu şüphe dolu süreyi beklemek için kariyerle ilgili görevlerinize pratik ve objektif bir şekilde yaklaşmaya devam edin. Kasım sonunda bir Merkür-Mars kare süresince yapıcı konuşmalar içinde olmaya özen gösterin. Otorite figürlerinden biri ile karşı karşıya kalmayı istemediğiniz birinden kaçınmak için uğraş verebilirsiniz. Çoğu mesleki tartışmalarınız hem sizin hem de konuştuğunuz kişinin son sözü söylemek için mücadele ettiği ve iktidar mücadelesi haline dönüşebilir. İş yerinde düşmanlık veya saldırganlık gibi iddialı davranışlar içerisinde bulunmayın. İçinizde biriktirdikleriniz davranış kurallarını çiğnemek noktasına gelebilirsiniz. Bunun yerine daha sakin olmalı yılın ikinci yarısını kariyeriniz adına daha verimli olacak şekilde oluşumları düzenlemelisiniz. İş ile ilgili sorun yaşayanlar için ise ikna kabiliyetlerini kullandıkları sürece, sözlerinizi daha iyi kontrol altına aldıklarında başarılı işlere imza atacaklardır. Nisan ayında ektiklerinizi kasım ayında sonuçlandırabilirsiniz.

Başak Burcu Aşk ve İlişkiler

Yönetici gezegeniniz konuşkan Merkür, mayıs ayının sonlarına doğru hevesli Jüpiter'e meydan okuyacak. Bu da sakladığınız romantik bir sır hakkında şaşırtıcı bir mücadele verebileceğinizi gösteriyor. İlişkilerde doğru olduğundan emin olduğunuz ama bir türlü ispatlayamadığınız konuların ortaya çıkmasından dolayı yaşayabileceğiniz haklı gururlarınızın olacağı bir yıl. Sakladığınız konular veya gizli kalmasını istediğiniz şeylerle yüzleşebilirsiniz. Bunlarla ilgili şaşırtıcı konularla karşılaşmanız söz konusu olabilir. Olaylar sonucunda çıkan konulara hemen atlamayın ve başkalarını özellikle eşinizi manipüle etmeyin. Daha çok şey biliyorsanız, daha fazla dinleyin ve daha az konuşun. Temmuz ayı ortasında romantizm konusunda iyi niyetli ve istekli olacaksınız. Kendinizden emin ve gösterişli olmak bu dönem sizin için oldukça işe yarayacak. Aşk hayatınızı değiştirmek için ne kadar hareket etmeye hazırsınız? Venüs'ün meydan okumasını kabul edin ve iyi bir partner veya iyi bir sevgili olma konusunda daha fazla gayret gösterin. Bu dönemlerde şikâyetçi olmayın. Eylül sonrası ilişkilerinizde farklı ve olumlu bir dönem içinde olacaksınız.

Astrolog Aygül Aydın'ın Başak Burcu 2018 Tavsiyesi

Hayatınızın herhangi bir bölümünden memnun değilseniz o noktayı değiştirmek sizin elinizde olacak. Bu yılın ilk yarısını ne yönde değişmek istediğinize karar verip diğer yarısında da o alana doğru başlatıcı bir eylemde bulunursanız oldukça başarılı olacaksınız. Hayatınızda başlı başına önemli değişimler içinde olmanız için gayret etmeniz gerekecektir. Bir şeyler rutin gidiyorsa çevrenizdeki kişilere ve olaylara karşı kesinlikle gereğinden fazla tahammül ediyorsunuz demektir. Bu yıl çok stratejik ve kontrollü gitmeniz emin adımlarla hareket ederek eksik olan parçaları tamamlamanız gerekecektir. Başarı cesaret ister, başlangıçtaki cesaret sonradan inanca dönüşür. İnanç insanlığa daha iyi hizmet arzusuna dönüştüğünde ise fırsatlar yelpazesi yukarı bir seviyede tekrar açılır. Hayat seri hareket, karar ve kararlılık gerektirir. Tereddütte kalanlar geride kalır. Hayatın üstüne gitmezseniz hayat sizin üstünüze gelir.

Demem o ki; 2018 Yılında sırtınızdan vuran tek şey akşam güneşiniz olsun. Mutlu seneler…

ASTROMATİK