BAŞAK BURCU 24 Ağustos - 23 Eylül

Başak

Sevgili Başaklar hayatınızı kökten değiştirmek ve eskiyen düşünce kalıplarınızı yıkmak adına gayet güzel etkilerle donatılmış bir Haziran ayı. Geçmiş zamanlarda cesaret edemediğiniz konuların üzerine giderek burada büyük bir başarıya imza atabilirsiniz. Çünkü gezegen etkileri sizlere bu enerji fazlalığı ve motivasyonu zaten veriyor olacaktır. Özellikle10-23 Haziran arasında yapacağınız sözleşmeler veya teklifler sizi ummadığınız kadar heyecanlandırabilir. Geçmişi geçmişte bırakıp hayatta bütün yaşadıklarınızdan ders alıp yeniye doğru yol alma zamandır artık.

13 Haziran İkizler burcunda saat 22.00’ de bir Yeniay gerçekleşiyor.
(Ay 22° İkizler, Güneş 22° İkizler)

Gerçekleşen Yeniay sayesinde kariyerinizde yepyeni başlangıçlar yapma kararı alabilirsiniz. Çalışma ortamınızda yüklenmek istemediğiniz bazı sorumluluklar size verilebilir. İlk etapta pek de cazip bakmadığınız bu işe sonrasında büyük bir tutku ile bağlanabilirsiniz. Üstlerinizle olan iletişimlerinizde daha sakin kalmanızı önerebiliriz. 2015 eylül ayından bu yana süregelen ve artık kördüğüm haline gelmiş bazı ilişkilerde bir çözüme gitmeniz gerekebilir. Özellikle eşi veya partneri ile birlikte aynı iş ortamında çalışanlar baskılanma durumlarına karşı daha sakin kalmayı öğrenmeliler.19-21 Haziran arası sizden saklanan bazı olayları öğrenebilirsiniz. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey sessizce çözüm üretmek ve neden sizden saklandığı konusunda fikir yürütmek olmalıdır.

28 Haziran Oğlak burcunda 08.00’de Dolunay gerçekleşiyor ve Güneş Satürn karşıtlığı tetikleniyor.
(Ay 6° Oğlak, Güneş 6° Yengeç)

4.evinizde gerçekleşecek olan bu dolunay aileniz ile ilgili bir takım sorumlulukları ön plana çıkartıyor. Anne ve babanızın sağlık durumları ile ilgilenebilirsiniz. Aynı zamanda taşınma, yer değişimi, gayrimenkul sahibi olma gibi ani kararlar verebilirsiniz. Aracınızı ya da bir takım arızalı olan eşyalarınızı yenileme kararları alabilirsiniz. Yaşamınızda önemli yer edinen erkek figürleri zıtlaşmamaya dikkat etmelisiniz. Özellikle 15-16-17 Haziran da patronlarınızla veya aile bireylerinizle gerginlik yaşamaya bilhassa dikkat edin.

27 Haziran Mars geri gidiyor 00.04 Mars 09° Kova burcunda-27 ağustosa kadar.

Mars gerilemesi sizleri biraz iş ortamınızda zorlayabilir. Mesleki sorumluluklarınız sizi bu alanda gerginleştirebilir. Çalışma ortamınızda ise bir departman değişikliği yaşayabilirsiniz. Aniden ortaya çıkan bu duruma adapte olmakta zorlanabilir ve eski düzenin tekrar geri gelmesini isteyebilirsiniz. Ancak yeniliklere açık olmalı ve özellikle her şeyi ben bilirim tavrınızdan uzak durmalısınız. Yaşamınızı daha da güzelleştirmek adına evcil hayvan beslemek ve onun sorumlulukları ile uğraşmak isteyebilirsiniz. Diğer bir önemli konuda Mars Retro’su sırasında kendinizi başkalarına karşı sınırsız hizmet etme huyunuzdan uzak tutmalı kimse bir şey istemedikten sonra kendinizi yormamalısınız. Özetle Haziran ayı sizlere eskiyi unut ve yeni yaşamını sevgiyle kucakla demekte.

 

ASTROMATİK