YENGEÇ BURCU
YAY BURCU

Yengeç ve Yay burçlarının uyumu

Yay’ın da Yengeç gibi zengin bir hayal dünyasına sahip olması, birbirlerinden kolayca etkilenmelerine nedendir. Fakat aslında, karşılıklı ihtiyaçlarını anlamakta ve cevap vermekte oldukça yetersiz kalacak bir ikilidir. Yay’ın macera arayışının, dış dünyaya açılmak isteğinin, Yengeç tarafından anlaşılması mümkün değildir. Yengeç’in duygusal hassasiyeti nedeniyle, kolayca incinebilmesi, samimi ve açık sözlü Yay’ın kırıcı olarak nitelendirilmesine de neden olabilir. Bu ilişkinin devam edebilmesi için iki tarafında maksimum seviyede çaba sarf etmesi ve özveride bulunması gereklidir.

Çok farklı motivasyonlara sahip olan bu ikili, ancak ortak bir amaç bulduklarında birlikte olabilirler. Yine de bu beraberliğin uzun sürmesi, tahammül sınırlarını zorlayan bir durumdur.

Cinsel yaşamda da oldukça zor anlaşan bir ikilidir Yengeç ve Yay. Yay sadece meraktan bile olsa yeni partnerlerle beraber olmaktan hoşlanır. Yengeç ise, tamamıyla tek eşliliğe dönüktür. Dolayısıyla bu alanda da asgari bir müştereğin bulunması çok güçtür.