YENGEÇ BURCU
TERAZİ BURCU

Yengeç ve Terazi burçlarının uyumu

Her iki tarafta ilişkilerine çok önem verir. Ancak sosyal olarak daha aktif olan Terazi, Yengeç’in utangaç, içe dönük davranış tarzından kolaylıkla bunalabilir. Yengeç’in gereksiz endişeleri Terazi’nin ister istemez farklı alanlara kanalize olarak, ondan uzaklaşmasına neden olabilir. Terazi’nin güzel şeylere ve sosyal yaşama rahatlıkla para harcaması, Yengeç’in güvenlik ihtiyacı ile bağdaşmadığı için, diğer bir problem de budur. Ancak iki taraf da birbirilerinin ihtiyaçlarına ve önceliklerine saygı göstermeyi başardığı zaman, kalıcı bir ilişki olabilir.

Öncü nitelikten olan Terazi ve Yengeç arasında Zodyak’ta zorlayıcı bir ilişki bulunmaktadır. Aslında duygusal olarak hassas olan bu insanlar bir orta yol buldukları takdirde çok iyi anlaşırlar. Önemli nokta anlayış geliştirilmesidir.

Terazi de en az Yengeç kadar duygusallığa ihtiyaç duyar. Dolayısıyla bu çiftin cinsel yaşamı romantizmle bezenmiş, nezaketten ve yumuşaklıktan asla uzaklaşmayan bir birlikteliktir. Duygularını rahatlıkla konuşması ve davranışlarıyla ifade edebilen Terazi Yengeç’in rahatlamasında önemli bir rol oynar.