YENGEÇ BURCU
OĞLAK BURCU

Yengeç ve Oğlak burçlarının uyumu

Zıt burçlar Oğlak ve Yengeç, birbirleri için fiziksel anlamda çok çekicidirler. Ancak Oğlak’ın soğuk ve heyecansız yaklaşımları, Yengeç’de istenilmediği duygusunun doğmasına neden olabilir. Buna rağmen, Oğlak’ın güven veren, net, ihtiyatlı ve koruyucu tavrı, Yengeç’in aradığı şeyleri bulduğuna inanmasına da yol açabilir. Yaşamlarındaki istikrar, maddi güvence ve risk almaktan kaçış, uzun süreli bir birlikteliğin yaşanması için ilk nedenlerdir.

Zodyak’ta karşıt konumlarda bulunmalarına rağmen, birbirine çok benzeyen bu çift oldukça uzun ömürlü ilişkiler kurmak eğilimindedir. Her iki tarafın da geleneklere verdiği önem ve toplumsal normlara karşı duyarlılığı, disiplinli ve sistemli ilişkilerin doğmasına nedendir.

Oğlak Toprak olması nedeniyle cinselliğe düşkündür. Bedenini iyi kullanarak, karşısındaki insanı etkilemeyi iyi becerir. Kararlı bir yapısı olduğu için, Yengeç’i de kendine uydurmak adına, O’nun ihtiyaçlarına cevap vermeyi gayet iyi becerir. Ayrıca seks yaşamındaki güvenlik unsuru da bu çiftin birbiriyle kalmasındaki en önemli etkenlerden birisidir.