YENGEÇ BURCU
KOVA BURCU

Yengeç ve Kova burçlarının uyumu

Yaşamını gün gün planlayan ve yarından hep endişe duyan Yengeç ile, spontan değişikleri çok seven, kendini sıkıntıya sokmak istemeyen Kova’nın orta noktayı bulması oldukça güçtür. Sevecen ve şefkatli bir yapısı olan Yengeç’in, yüzeyde soğuk ve mesafeli davranan Kova tarafından anlaşılması zordur. Bu ikili büyük ihtimalle birbirini inciterek, tatminsizliklerini daha fazla sürdürmek istemeyeceklerdir. Yaşam felsefelerinde köklü değişiklikler yapılmadıkca, uzun süreli bir beraberliğin olması çok güçtür.

Oldukça zor ilerleyecek olan bu ilişki, farklı gezegenlerden gelmiş iki canlının biraraya gelmesi gibidir. Kova’nın rahatlığı ve dışarı dönüklüğü, Yengeç’in içe kapanıklığı ve endişeleri tüm paylaşımların bir kabusa dönmesine neden olabilir.

Kova cinselliği hayatının en önemli faaliyetleri arasında görmez. Yengeç için de seks çok önemli bir ihtiyaç değildir. Ancak yoğun duygusallığın ve romantizmin uzantısı olarak cinsel paylaşımlara da gereksinim duyar. Fakat Kova duygularını her zaman düşüncelerine endekslediği için bunları da dışarı vuramaz. Kısacası bu alanda da bir ortak noktanın bulunabilmesi zordur.