YENGEÇ BURCU
BAŞAK BURCU

Yengeç ve Başak burçlarının uyumu

Başak’ın yapıcı ve üretken tavrı, Yengeç’in aradığı güven için biçilmiş kaftandır. Çok yönlü Başak, Yengeç’in gelişkin hayal dünyasından beslenerek, pratik yetenekleri ile O’nun arzularını ve hayallerini rahatlıkla yaşama geçir. Yengeç’in bağımlılık geliştirmesi sorumluluk sahibi Başak’ın hoşuna giderek, kendisini önemli hissettirir. Ortak amaçlar ve yaşamda huzur, güven yaratmak için gösterilen çabalar, ilişkinin kalıcı olmasını ve tatmin edici bir seviyeye ulaşmasını sağlar.

Başak’ın sorumluluk sahibi, planlı ve maddi güvenliğe önem veren tavrı, Yengeç’in aradığı güven için biçilmiş kaftandır. İki tarafın da karşılıklı olarak güvenmesi ve ortak amaçlara sahip olması halinde son derece uzun sürecek, kalıcı bir ilişki yaşanması büyük olasılıktır.

Toprak grubu olan Başak cinselliğe biraz daha düşkün olmasına rağmen, hayatının temel ihtiyaçları arasında seks yoktur. Yengeç ise cinsellikten çok romantizm ve duyguların paylaşımına ihtiyaç duyar. Dolayısıyla bu ikili seks bağlantılarında da birbirleriyle uyumludur.