YENGEÇ BURCU
AKREP BURCU

Yengeç ve Akrep burçlarının uyumu

Her ikisi de Su elementindeki bu burçlar oldukça iyi anlaşan bir çifttir. Kuvvetli bir iradeye ve gelişkin rezervlere sahip Akrep, Yengeç’in endişelerini nasıl dindireceğini ve duygusal olarak onu nasıl tatmin edebileceğini çok iyi bilir. İki tarafın da sadakate verdiği önem, karşılıklı kıskançlık krizlerinin doğmasını engeller. Duygusal yaşamda her iki taraf da birbiri için oldukça tatminkar ve doğal bir eş olur. Bu ilişkide Akrep-Yengeç çiftinin kalıcı bir ilişki kuramaması ve çok yoğun yaşamaması olanaksızdır.

Zodyak’ta doğal bir uyum içinde bulunan bu ikilinin en büyük dezavantajı, çift olarak da içe kapanma ve insanlardan kopuk bir yaşam sürdürme ihtimalinin yoğunluğudur. Güvenliğe ve kalıcılığa önem verdikleri için, yaşamlarında sadece birbirilerine yer vermek, diğer insanları dışarıda bırakmak isteyebilirler.

Akrep yaşamında cinselliğe yoğun şekilde ihtiyaç hisseder. Ancak cinsellik Akrep için de duygusallığın ve romantizmin farklı bir boyutudur. Dolayısıyla bu ikilinin seks yaşamı oldukça şefkatli ve duygusal, ayrıca doyurucudur.