YAY BURCU
OĞLAK BURCU

Yay ve Oğlak burçlarının uyumu

Oğlak insanları Yay’ın maceracı yapısına, açık sözlülüğüne dayanmakta oldukça güçlük çekerler. Yaşamda amaçlarının tamamıyla farklı oluşu da diğer bir dezavantajdır. Bu ilişkide materyal kaynakların kullanımı da problem kaynağı olacak önemli unsurlardan birisidir. İhtiyatlı davranmayı seven Oğlak ile, risk almaktan hiç kaçınmayan Yay arasında gerilimler giderek büyür. Bu ilişkinin devam edebilmesi için her iki tarafın da çok çaba sarf etmesi ve anlayışını, toleransını maksimum düzeye çıkarması gereklidir.

Zodyak’ta birbirini takip eden burçlardan olan Yay ve Oğlak’ın ilişkisinde gerilim gerçekten önemli bir unsurdur. Ortak noktanın bulunması oldukça uzun zaman alabilir. Birbirinden çok farklı olan bu çift, temel konularda bile anlaşmayı beceremezler. Dolayısıyla, fazla uzun ömürlü olamayacak bir ilişkidir.

Oğlak Toprak elementinde olmasına ve bedensel aktivitesi yüksek olmasına karşın, yine de işine fazla odaklanmış olduğu için, hayatındaki cinsellik unsurunu ihmal eder. Yay için de cinsellik birincil öneme sahip olmadığında, aslında bu alanda uyum sağlamları mümkündür.