OĞLAK BURCU
BALIK BURCU

Oğlak ve Balık burçlarının uyumu

Zodyak’ta Toprak ve Su elementindeki burçlar oldukça iyi anlaşırlar. Bu ikilinin ilişkisinde karşılıklı tatmin ve hoşgörü hakim olacaktır. Oğlak’ın ihtiyaç duyduğu sevgi ve saygıyı Balık rahatlıkla sağlayabilir. Oğlak ise, Balık eşine aradığı emniyeti ve güvenceyi vererek, huzur bulmasını sağlar. Aslında bu ilişkide her iki taraf da oldukça verici ve kendi sınırlarını zorlayıcı şekilde davranır. Her iki tarafın da kişilikleri ve yaşamdan beklentileri farklı olmasına rağmen, aralarında bir anlaşmanın ve alış-verişin oluşması kaçınılmazdır.

Balık ve Oğlak ilişkisindeki en önemli problem kaynağı, Balık’ın dağınıklığı ve Oğlak’ın da sisteme duyduğu ihtiyaçtır. Finansal konular da önemli pürüzlerden birisi olarak kabul edilebilir. Paraya ve maddeye hiç değer vermeyen Balık ile, maddeyi bir emniyet aracı olarak kullanan Oğlak arasında anlaşmazlıklar yaşanabilir.

Balık ve Oğlak cinsel yaşamda oldukça uyumlu, geliştirici ve doyumlu bir ilişki kurabilirler. Duygusallığın doğal uzantısı olarak yaşanan cinsellikte Balık aradığı güveni ve sadakati Oğlak eşinde rahatlıkla bulur. Ancak zaman zaman Oğlak’ın hayatın diğer alanlarına ayırmak üzere, cinsellikten zaman çalması, Balık’ın kırılmasına neden olabilir.