KOÇ BURCU
YENGEÇ BURCU

Koç ve Yengeç burçlarının uyumu

Evini çok seven ve dışarı çıkmak istemeyen Yengeç ile, yaşama deli gibi atlayan Koç’un anlaşması oldukça güçtür. Başlangıçta çok farklı kişiliklere sahip olmaları birbirilerini çekmelerine neden olur ama, iki taraf için de uzun süren beraberlikleri yaşatabilmek oldukça yorucudur. Yengeç’in şefkati ve sevecenliği Koç’u beslerken, Koç’un muhteşem özgüveni Yengeç’in utangaçlığından sıyrılmasına yardımcı olabilir.

Her ikisi de Öncü nitelikten olan bu ikili aslında Zodyak içinde biribiriyle doğal olarak çelişkili konumlardadır. Yengeç kökleri olmasını, bir eve bir aileye sahip olmayı her şeyin üstünde tutar. Koç ise kendi bireysel amaçlarına odaklanmayı tercih eder. Bu durum problemlerin en temel kaynaklarındandır. Ayrıca en az Boğa kadar emniyetine düşkün olan Yengeç için, Koç hiç güven verici değildir.

Cinsellikte de Koç’un atak tavırlarıyla, Yengeç’in şefkate, ve duygusallığa verdiği önem aradaki gerginliklerin artmasına neden olabilir. Duygusal anlamda tatmin olmadan, cinsellik yaşaması pek mümkün olmayan Yengeç, dayatmalar karşısında da oldukça can sıkıcı durumlar yaşayabilir.