KOÇ BURCU
YAY BURCU

Koç ve Yay burçlarının uyumu

Yaşamı denemek, maceraları paylaşmak için, Koç ve Yay’dan daha iyi bir ikili olamaz. Sıcaklık, açıklık ve samimiyet bu ilişkide doğal bir şekilde yaşanır. Her iki tarafın da insanlarla kolay ilişki kurabilmesi, çift olarak da sevilmelerine ve aranmalarına yol açar. Ancak zaman zaman cinsel yaşamdaki problemler, Yay’ın fiziksel aşkı çok ciddiye almaması ve zaman harcamak istememesi ilişkinin zedelenmesine neden olabilir.

Her ikisi de Ateş elementinden olan Koç ve Yay, Zodyak’ta doğal bir alış-veriş halindedir. Sıcaklık, samimiyet ve dışadönüklük, bu ilişkinin en belirgin karakteristikleridir. Ancak Yay’ın derinleşmeye ve anlam bulmaya yönelen düşünceleri, kimi zaman Koç’un sıkılmasına neden olabilir. Bu birliktelikte sosyallik, macera ve değişim önemli yer tutar.

İki burcun da bedensel faaliyetler düşkünlüğü cinsellikte birleşmelerine ve ortak noktanın bulunabilmesine nedendir. Özgürlük ihtiyacında olan bu ikili, aralarında sadakati sorun haline getirmeden çok keyifli anlar yaşayabilirler. En büyük problem, dini inançların ya da düşünsel boyutun yatabileceği engellerden kaynaklanır.