KOÇ BURCU
TERAZİ BURCU

Koç ve Terazi burçlarının uyumu

Her zıt kutbun birbirini çekmesi gibi, Zodyak’ta karşıt konumda olan Terazi ve Koç da birbirini çeker. Aslında zor bir birliktelik olmasına rağmen, her iki tarafın da aşka düşkünlüğü, müşterek yanların doğmasına neden olur. Zarif ve diplomat Terazi’nin, başlangıçta doğal ve sakınımsız Koç davranışlarını kabul etmekte zorlanması olağandır. Ama birlikteliğin getirdiği sosyal yaşam ve canlılık, ilişkiyi sürdürmekte çok önemli bir rol üstlenecektir.

Kolay bir ilişki olmamasına rağmen, aradaki çekim gücünün kuvveti, iki tarafın da birbirinden uzaklaşamamasına nedendir. Koç’un bireyselliğinin aksine Terazi’nin karşısındaki insana odaklanması, ilk zamanlarda dengesizliğin yaşanmasına ve tek tarafı, yani Koç’u tatmin eden bir ilişki haline gelmesine neden olabilir. Ancak zaman içerisinde, Koç’un da vermeye ve düşünceli davranmaya alışmasıyla, tatminkar bir hal alabilir.

Mars tarafından yönetilen Koç ile Venüs tarafından yönetilen Terazi cinsellikte iyi bir ikilidir. Fakat Koç daha fazla bedensel hazlara odaklanırken, Terazi için cinsellikten elde ettiği duygusal tatmin ön plana çıkar. Terazi’nin estetik duyarlılığı da cinsellikte belirleyici role sahip olacaktır.