KOÇ BURCU
OĞLAK BURCU

Koç ve Oğlak burçlarının uyumu

Oğlak her zaman Koç’dan daha tutucu, Koç ise Oğlak’dan daha dürtüseldir. Her ikisinin de kuvvetli ve baskıcı bir karaktere sahip olması, ilişkideki problemlerin temelini oluşturur. İhtiyatlı ve tutumlu olmak isteyen Oğlak ile, canının her istediğini yapmak isteyen Koç arasındaki diğer problemler de maddi kaynaklar ile bağlantılıdır. Aslında bir orta yol bulunabildiği takdirde, Oğlak’ın kalıcılığa olan merakı sayesinde ilişki yıllarca devam edebilir.

Zodyak’taki Öncü burçlardan olan Koç ve Oğlak arasında zorlu bir etkileşim vardır. Özellikle ilişkinin ilk fazlarında ciddi problemlerin yaşanması söz konusu olabilir. Ancak Koç’un ataklığı ve kolayca insan ilişkilerine girebilmesi, statüko merakı olan Oğlak’ın olumlu etkilenmesine neden olabilir. Dolayısıyla bu ilişkinin devamında önemli bir etkendir.

Toprak elementinden olan Oğlak bedensel hazlara düşkündür. Fakat çalışmaya ve üretmeye olan merakı cinsellikten kendini alıkoymasına da neden olabilir. Koç için ise, her hangi bir şeyin cinsel isteğin önüne geçmesi mümkün değildir. Dolayısıyla yaşanabilecek problemin nedeni bu olabilir. Bu problem halledildiği takdirde, ikilinin cinselliği oldukça doyurucu ve heyecanlıdır.