KOÇ BURCU
KOVA BURCU

Koç ve Kova burçlarının uyumu

Bu beraberlik, pek çok ortak noktanın doğabileceği, oldukça sosyal bir ilişkidir. Koç ve Kova insanları, dışa dönük ve sosyal oldukları için, ortak dostlar edinerek ilişkilerini besleyebilirler. Ancak Kova’nın insani değerleri ve toplumsal çıkarları daha ön planda tutmasını, bireysel bir yapısı olan Koç için anlamak güç olabilir.

Hava ve Ateş elementinden olan bu ikili, birbirlerini besleyerek, gelişimlerine yardımcı olurlar. Kova’nın çağın ötesindeki düşünce sistemi, Koç’un harekete dönük yapısıyla hayata geçer. Geçmişe ve geleneklere hiç düşkün olmayan bu çift anı yaşamaktan ve geleceğe ait planlar yapmaktan büyük zevk alırlar. Zaman zaman bireysellik ve kollektivitenin karşılaşması, ilişkide gerginliklere neden olsa da oldukça keyifli bir beraberliktir.

Koç harekete geçirme kabiliyeti ile, düşünsel boyuta endeksli olan Kova’nın da uyarılmasına neden olur. Kova karşısındaki insana değer veren bir doğaya sahiptir. Dolayısıyla bu ikilinin cinsellikte birbirinden öğrenecekleri pek çok şey vardır. Ancak her iki taraf da rahat olduğu için bu küçük anlaşmazlıklar kayda değer problemler olarak ortaya çıkmaz.