KOÇ BURCU
BAŞAK BURCU

Koç ve Başak burçlarının uyumu

Koç ve Başak hayat tarzları ve kişilikleri hiç birbirine uymayan bir çift olmasına karşın, orta noktayı bulabilirlerse, beraberce gelişebilirler. Yaşamda farklı değer yargılarının ve hedeflerin olabileceğini kabul etmek ilişkinin devam edebilmesi için birincil gereksinimdir. Başak’ın mükemmeliyetçiliği, iyi şeyler seven Koç tarafından takdir edilse de, Başak’ın eleştirilerini kişiliğini yaralayan bir unsur olarak algılayabilir.

Başak üretken olmayı seven, boşuna enerji ve zaman harcamak istemeyen bir yapıya sahiptir. Koç ise, aklına eseni yapmayı, canının çektiğini yaşamayı tercih eder. Dolayısıyla ikilinin birbirine uyum sağlaması oldukça uzun bir zaman alabilir. Aslında bekaret ile özdeşleştirilen Başak kolay kolay bir birliktelik yaşamaya gönüllü değildir. Dolayısıyla, Koç ile olan ilişkisindeki pürüzler yüzünden, kısa zamanda bu ilişkiyi sonlandırmayı hedefleyebilir.

Cinsel yaşamda, Koç’un tüm inisiyatif ele alması, hareket geçirici olması gerekebilir. Aksi halde yüzyıl bile geçse, Başak her hangi bir girişimde bulunmadan, hala günlük yaşamla ilgili sorumluluklarının peşinden gidiyor olabilir. Aslında Başak da bir Toprak burcu olması nedeniyle, bedensel hazları sever. Ama bunu kabul edebilmesi için, kendini iyi tanıması gereklidir. Bu farkındalığın gelişmesinde Koç, Başak için iyi bir rehber olabilir.