KOÇ BURCU
AKREP BURCU

Koç ve Akrep burçlarının uyumu

Fiziksel cazibe ve cinsel yaşamdaki beklentiler, bu ikiliyi mutlaka birbirine çekecektir. Ancak duygusal yaşamda problemler olması büyük olasılıktır. Her iki tarafın da kuvvetle uyguladığı kontroller, bağlılığın kolayca gelişememesine nedendir. Dışa dönük Koç, yaşamı deneyimlemek için başka insanlarla beraber olmak istediğinde, Akrep’in kıskançlık krizleri ilişkinin bitmesi için yeterlidir.

Her ikisi de Mars’ın hakimiyetinde olan Koç ve Akrep, asgari müştereklerde muhakkak anlaşırlar. Mücadeleyi seven tipler oldukları için, birbirlerini anlamaları zor değildir. Ancak, Koç’un çabuk harekete geçmek isteğiyle, Akrep’in zamanı gelince harekete geçmeyi tercih etmesi aradaki çelişkilerin kaynaklarındandır. Kazanmayı seven bu ikili, birbirini domine etmek için savaşa başlarlarsa muhakkak sonu ayrılık ile neticelenir.

Cinsellik bu ikilinin en iyi anlaştıkları noktadır. Ancak Akrep cinsellikte biraz daha sofistikedir ve düşünsel boyutuyla hareket etmeyi sever. Partenerinin ihtiyaçlarına göre kendini ayarlamayı tercih eden Akrep, aynı şeyi Koç’dan da bekler. Fakat kendine daha dönük olan Koç zaman zaman bu beklentiyi karşılamakta zorlanır.